Skromna wygrana Torino, 5 goli w Genui!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: SerieA.pl  |  23.06.2020 23:45

Andre Belotti  |  fot. Grzegorz Wajda

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
Piłkarze Torino wygrali u siebie 1:0 z Udinese. W barwach gości w 75. minucie z ławki wszedł Łukasz Teodorczyk. Więcej emocji dostarczył mecz Genoa - Parma, który goście wygrali 4:1. Dzięki temu, mają już tylko 3 punkty straty do pozycji gwarantującej udział w europejskich pucharach.

Genoa CFC – Parma Calcio

W jednym z wtorkowych spotkań 27. kolejki na Stadio Luigi Ferraris zmierzyły się drużyny, które zdecydowanie mają jeszcze o co grać. Gospodarze byli na ostatnim miejscu w tabeli, które gwarantowało pozostanie w Serie A. Zespół prowadzony przez Davide Nicole potrzebował, więc punktów. Jednak Parma nie zamierzała się łatwo poddawać, ponieważ ewentualne zwycięstwo dawało jej szansę na rywalizację o udział w europejskich pucharach.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla piłkarzy Parmy, którzy mieli widoczną przewagę i w 18. minucie objęli prowadzenie. Gervinho przeprowadził akcję w środku pola i zagrał na prawą stronę, gdzie był Hernani. Brazylijczyk zagrał na pole karne, a tam dobrze zachował się Cornelius, który trafił z bliskiej odległości do pustej bramki.

Po pół godziny gry gospodarze mogli doprowadzić do remisu. Sędzia Piero Giacomelli podyktował rzut karny, po zagraniu ręką przez obrońcę Parmy. Do piłki podszedł Criscito, jednak jego uderzenie na słupek sparował Sepe.

Bardziej skuteczni byli goście, którzy 4 minuty później podwyższyli prowadzenie na 2:0. Laurini posłał precyzyjne dośrodkowanie na pole karne, gdzie świetnie piłkę przyjął Cornelius. Duńczyk uderzył z ostrego kąta między nogami bramkarza i zdobył drugą bramkę tego wieczoru.

Po przerwie było już 3:0. Niepilnowany Laurini wykorzystał bierność obrońców i dośrodkował na pole do Corneliusa, który strzałem głową z łatwością pokonał bramkarza.

W 60. minucie gospodarze zmniejszyli straty na 1:3. Arbiter po raz drugi dzisiaj podyktował rzut karny dla Genoi. Tym razem do jedenastki podszedł Falque, Hiszpan przymierzył pewnie w lewy róg bramki.

3 minuty przed końcem meczu Parma strzeliła na 4:1. Kulesevski zszedł na lewą nogę i uderzył precyzyjnie przy słupku. Genoa była tego wieczoru wyraźnie słabsza po wieloma względami i zasłużenie przegrała z Parmą.

W następnej kolejce Genoa zagra na wyjeździe z Brescią. Z kolei Parma podejmie u siebie Inter Mediolan.

Torino FC – Udinese Calcio

Równie ciekawie zapowiadał się mecz na Stadio Olimpico di Torino, gdzie grały sąsiadujące ze sobą drużyny. Ponadto Torino i Udinese miały zaledwie 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Gospodarze w 16. minucie spotkania wyszli na prowadzenie, po tym, jak Edera zagrał kapitalne prostopadłe podanie do Belottiego. Włoski napastnik dobrze przyjął piłkę i uderzył mocno w lewy róg bramki, nie dając bramkarzowi szans na obronę.

Większe posiadanie piłki mieli goście, którzy kreowali sobie wiele sytuacji strzeleckich. Nie udało im się jednak zdobyć gola, między innymi z powodu dobrej dyspozycji Sirigu. Włoch kilkukrotnie zatrzymał groźne uderzenia rywali, dzięki czemu Torino prowadziło do przerwy 1:0.

W drugiej połowie nie wydarzyło się praktycznie nic, o czym warto by wspomnieć. Torino zadowoliło się prowadzeniem i ograniczyło się głównie do obrony. Udinese wyglądało, jakby zapomniało, że walczy o utrzymanie i potrzebuje punktów.

Torino w następnej serii spotkań zagra na wyjeździe z Cagliari. Natomiast Udinese zagra na własnym stadionie z Atalantą.