REKLAMA
REKLAMA

Rozstrzygnięcia w Ligue 1. Mistrzostwo dla PSG

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Francja.goal.pl  |  26.04.2020 13:56
Rozstrzygnięcia w Ligue 1. Mistrzostwo dla PSG

Parc des Princes  |  fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Władze francuskiej ekstraklasy (LFP) zdecydowały o zasadzie rozstrzygnięcia obecnego sezonu - informują francuskie media. O końcowej tabeli rozgrywek decydować będzie stosunek zdobytych punktów do rozegranych spotkań. Mistrzowski tytuł trafi oczywiście od Paris Saint-Germain.

Przed zawieszeniem rozgrywek zespół PSG zdecydowanie prowadził w ligowej tabeli, mając 13-punktową przewagę nad drugą w tabeli Olympique Marsylia.

Decyzja LFP, która jeszcze nie została oficjalnie ogłoszona, zakłada również, że Francję w rozgrywkach Ligi Mistrzów, obok PSG, reprezentować będą także Olympique Marsylia (faza grupowa) i Stade Rennes. Do Ligi Europy zakwalifikowałyby się zespoły Lille OSC, Stade Reims i OGC Nice.

Z rozgrywkami Ligue 1 mają pożegnać się dwa ostatnie zespoły ligowej tabeli - Amiens i Toulouse. Z kolei z awansu z drugiej ligi mogliby się cieszyć przedstawiciele Lorient i Lens.

Decyzje te są konsekwencją decyzji podjętej przez francuski rząd, który we wtorek poinformował, że sezon 2019/20 nie zostanie dokończony, a do końca sierpnia nie będą mogły być rozgrywane żadne spotkania.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Gazza | 30.04.2020 14:43

Czas przestać oglądać ten syf w postaci Ligue 1.

Arabom niech dają 20 mistrzostw w przód, bo przecież jak widać oni nie muszą grać...

Joker | 30.04.2020 17:02

Słabe to... Jak dla mnie albo powinno się sezon unieważnić, albo jedynie miejsca pucharowe przyznać na podstawie obecnej tabeli, ale nie przyznawać tytułu czy nie spuszczać nikogo z ligi, albo jakoś dokończyć ten sezon. To rozwiązanie jest najmniej sprawiedliwe ze wszystkich możliwych.

PSGParis | 30.04.2020 17:22

Moim zdaniem przyznawanie pucharów Nicei i Reims kosztem Lyonu nie jest dobrym pomysłem. Po pierwsze dlatego że drużyny te pewnie nawet 4 rundy eliminacji nie przejdą. Po drugie to sezon powinien się zakończyć po ostatniej pełnej rozegranej tabeli bo Strasbourg ma jeszcze szanse na 5 miejsce i takie coś dla nich też jest niesprawiedliwe. Po trzecie Lyon jest finalistą pucharu ligi razem z PSG i mogli by im dać chociaż te eliminacje do LE kosztem Nicei. Po czwarte to Lyon jako drużyna która godnie reprezentowała lige francuską w LM i jeszcze z niej nie odpadła powinna mieć z automatu zapewnioną LM(w przypadku prawdopodobnwgo anulowania LM). Po piąte terminarz nie jest sprawiedliwy i Lyon ma trudniejsze mecze z czołówką już za sobą a łatwiejsze dopiero przed. Dla mnie powinni ten sezon anulować i tyle. Albo kończyć LM na wiosnę przyszłego roku a następny sezon zostawić bez jakichkolwiek pucharów. Niech grają tylko ligę do końca roku a LM wiosną 2021 roku.

MarseilleFan | 30.04.2020 17:42

Nie ważne jakie byłoby rozwiązanie to i tak nie wszyscy byliby zadowoleni. Dla mnie najbardziej niesprawiedliwy jest spadek drużyn. Co prawda Toulouse grała fatalnie i tylko cud mógłby ich utrzymać w Ligue 1 no ale jednak nikt tej szansy im nie dał. W sumie to zgadzam się z Jokerem. Takie rozwiązanie byłoby chyba najkorzystniejsze w obecnej sytuacji. Z drugiej strony jak sobie pomyślę, że Liverpool mógłby nie zdobyć mistrzostwa gdzie brakuje im 2 zwycięstw po tak fenomenalnym sezonie to również nie widzę tu sprawiedliwości...
Nie uważam również że wpychanie na siłę Lyonu kosztem choćby Reims czy Nicei jest dobre. Bardzo lubię ten klub i szkoda że w pucharach ich zabraknie, ale w tym sezonie najwidoczniej inne kluby spisywały sie lepiej i to one zasłużyły na gre w Europie. Płacz Aulasa i jego kretyńskie pomysły tu nie pomogą.seriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
25.09 17:58