Coppa Italia: Roma w 1/4 finału

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  16.01.2020 23:05

Puchar Włoch

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Po dwóch ligowych porażkach z rzędu AS Roma przełamała się w spotkaniu 1.8 finału Pucharu Włoch, pokonując 2:0 Parmę Calcio. Stołeczny team zakończył jednocześnie serię trzech meczów bez porażki Gialloblu w roli gospodarza.

Bój na Stadio Ennio Tardini miał na celu wyłonienie rywala dla Juventusu FC, który w środowy wieczór rozbił na swoim obiekcie Udinese Calcio. Rzymianie przystępowali do swojej potyczki w roli faworyta, ale Gialloblu nie zamierzali tanio sprzedać skóry, mając w swoich szeregach Szweda z serbskimi korzeniami w osobie Dejana Kulusevskiego.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Parmy z Romą nie działo się zbyt wiele ciekawego. Dość powiedzieć, że sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo, co skutkowało tym, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron, a dokładniej w 50. minucie na prowadzenie Giallorissich wyprowadził Lorenzo Pellegrini. Pomocnik stołecznej ekipy wykorzystał błyskawiczne odegranie piłki od Nikoli Kalinicia, posyłając futbolówkę w prawy róg bramki parmeńczyków.

Tymczasem w 58. minucie okazję do wyrównania stanu rywalizacji miał Roberto Inglese, ale jego próba była bardzo niecelna. Że niewykorzystane sytuacje się mszczą, to 76. minucie Roma podwyższyła swoje prowadzenie za sprawą Pellegriniego, który wykorzystał rzut karny za dotknięcie piłki ręką przez jednego z rywali.

Tym samym w ćwierćfinale rozgrywek podopieczni Paulo Fonseki zmierzą z aktualnymi mistrzami Serie A. Starcie to będzie miało miejsce już w najbliższą środę 22 stycznia. Zanim jednak do tego dojdzie, to rzymianie w lidze zagrają z Genoą CFC, a Parma zmierzy się z Juve.

Parma Calcio - AS Roma 0:2 (0:1)

0:1 Pellegrini 50'
0:2 Pellegrini 76' (k.)