Coppa Italia: Lukaku z doppiettą, Inter w 1/4 finału

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  14.01.2020 22:42

Romelu Lukaku  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W ostatnim wtorkowym spotkaniu w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch piłkarze Interu Mediolan pokonali na swoim stadionie Cagliari Calcio 4:1. Warto odnotować, że w szeregach gości całę zawody zaliczył Sebastian Walukiewicz.

Podopieczni Antonio Conte przystępowali do swojego starcia w roli zdecydowanego faworyta. Nerazzurri mieli nadzieję poprawić sobie nieco nastroje po weekendzie, gdy musieli oddać fotel lidera Serie A na rzecz Juventusu FC. Z kolei wyspiarze mieli zamiar na Stadio Giuseppe Meazza zakończyć passę meczów bez wygranej.

Marzenia o korzystnym wyniku dla Cagliari wśród kibiców teamu z Sardynii pękły niczym mydlana bańka już w pierwszej minucie spotkania, gdy na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. Belg wykorzystał fatalny błąd rywali, kierując piłkę do siatki po uderzeniu z lewej nogi.

Lukaku w 11. minucie jeszcze raz skierował futbolówkę do bramki rywali, oddając strzał głową. W tym przypadku trafienie reprezentanta Belgii nie zostało jednak uznane, bo napastnik Czarno-niebieskich znajdował się na pozycji spalonej. W każdym razie w 22. minucie wszystko było już jak trzeba i prowadzenie Interu podwyższył Borja Valero.

W drugiej odsłonie trafienie na 3:0 zaliczył Lukaku, który uderzeniem głową zmusił do kapitulacji Robina Olsena. Gości stać było natomiast tylko na honorowego gola Cristiana Olivy, na którego w samej końcówce odpowiedział Andrea Ranocchia, dzięki czemu wicelider włoskiej ekstraklasy wygrał 4:1.

Inter Mediolan - Cagliari Calcio 4:1 (2:0)