CA 2016: Nieudany start Amerykanów

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Goal.pl  |  04.06.2016 05:34
Pierwszy mecz Copa America Centenario 2016 za nami! Z pewnością inauguracji turnieju nie będą mile wspominać gospodarze, którzy przegrali na Levi's Stadium z Kolumbią 0:2 (0:2). Obie bramki padły jeszcze przed przerwą, a ich autorami byli Zapata i James Rodriguez

Nieco ponad siedem minut trzeba było czekać na pierwszego gola amerykańskiego czempionatu. Po dośrodkowaniu Cardony z rzutu rożnego, płaskim strzałem z dziesięciu metrów wynik otworzył Zapata. W kolejnych minutach wciąż lepiej radzili sobie Los Cafeteros - w 22. minucie obrońcami w polu karnym zakręcił Cardona, którego uderzenie obronił jednak Guzan.

Osiem minut przed przerwą pierwsze zagrożenie stworzyli gospodarze, ale próba Dempsey'a zza linii szesnastki powędrowała tuż obok słupka. W 42. minucie futbolówka ponownie zatrzepotała jednak w amerykańskiej bramce - we własnym polu karnym, po zagraniu Diaza, ręką zagrał Yedlin, a z jedenastu metrów do siatki trafił James Rodriguez.

Kwadrans po zmianie stron szansę na gola kontaktowego mieli podopieczni trenera Klinsmanna, ale po dośrodkowaniu Bradley'a z rzutu rożnego, strzał Dempsey'a wybronili Perez do spółki z Ospiną. W 64. minucie świetnie z rzutu wolnego przymierzył Dempsey, ale uderzenie 33-latka fantastycznie obronił Ospina.

Po okresie przewagi gospodarzy, w 69. minucie okazję na zdobycie trzeciego gola mieli Kolumbijczycy - Cuadrado zagrał w pole karne do Bacci, którego próba w ostatniej chwili została jednak zblokowana. Cztery minuty później z powodu kontuzji barku boisko opuścić musiał James Rodriguez.

W 77. minucie podopieczni trenera Pekermana mogli definitywnie zamknąć mecz, ale Carlos Bacca w sytuacji sam na sam z Guzanem ostemplował poprzeczkę. W końcówce żadna z ekip nie była już w stanie wypracować sobie klarownych okazji i Kolumbijczycy mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w turnieju.

W drugiej kolejce Kolumbia zagra z Paragwajem, natomiast Stany Zjednoczone zmierzą się z Kostaryką.

Stany Zjednoczone - Kolumbia 0:2 (0:2)