Coppa Italia: Milan ogrywa drugoligowca

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  13.12.2012 22:58
Bez większych kłopotów AC Milan pokonał, w ramach rozgrywek Pucharu Włoch, zespół grający na co dzień na zapleczu włoskiej ekstraklasy, Regginę Calcio 3:0. Gole zdobywali w drugiej połowie spotkania Yepes, Niang i Pazzini.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła żadnego trafienia. Milan na poważnie do roboty wziął się dopiero po wznowieniu gry po przerwie. Wówczas to, już po pięciu minutach do siatki rywala trafił, sprowadzony rok temu, Mario Yepes.

Nieco później do głosu doszedł młodziutki M'Baye Babacar Niang. Piłkarz pochodzenia francuskiego podwyższył na 2:0. Dla byłego piłkarza SM Caen gol w pierwszym zespole rossonerich jest wspaniałym prezentem na 18 urodziny, które obchodzi on 19 grudnia.

Wynik na 3:0, na początku ostatnich dziesięciu minut spotkania, ustalił rutyniarz, mający za sobą grę w zespołach takich jak Sampdoria Genoa, czy też Inter Mediolan, Giampaolo Pazzini. Milan pokazał tym samym, że nie odpuszcza krajowego pucharu i nawet na poły drugim garniturem jest w stanie pokonać drugoligowca.

AC Milan - Reggina Calcio 3:0 (0:0)
1:0 Yepes 51'
2:0 Niang 79'
3:0 Pazzini 81'

Komentarze | 25 komentarzy

Jacek_Red_Black | 13.12.2012 23:02

Jednostronny mecz, goście nie istnieli ale to było do przewidzenia, uważam że Niang zasługuje na więcej czasu na murawie w meczach ligowych. Zagrał lepiej od Robinho którego zmienił, Robson bezbarwny a młody francuz wnióśł mnóstwo ożywienia do naszej gry ciekawy zawodnik.

Tomek1981 | 13.12.2012 23:12

Ładnie, pewnie, spokojnie.
Po co nam dodatkowy napastnik. Nie tak dawno jeden z kibiców Juve pisał "kto to jest Niang" jeśli chłopak będzie się tak rozwijał to wkrótce mogą go poznać kibice konkurencji w  serie A :). Ładnie się rozochocił po bramce i wykazywał dużo chęci do gry. Szybki, zdecydowany dobrze podający. Jest szansa na przyszłościowego zawodnika.
Podoba mi się to stawianie na młodzież :)

Forza Milan :)

Pato07 | 13.12.2012 23:13

Bojan szału nie zagrał, ale jednak zaliczył poniekąd 2 asysty, Emanuelson jednak fatalnie. Tragicznie jeszcze zagrał Antonini, a dobrze spisał się Abate.

Tomek1981 | 13.12.2012 23:15

Milancio, 23:08
Urby miał 2 asysty (albo jedną, nie dostrzegłem kto zagrywał do Yepesa ale wydaje mi się ze on) zaprezentował kilka fajnych zagrań więc bym się go nie czepiał.
Co innego Bojan mimo asysty zaczyna mnie denerwować. Choć końcówkę meczu miał przyzwoitą, ale oczekuje się od niego coś więcej.
Zespół grał bardzo dobrze moim zdaniem prezentując przede wszystkim mądrość gry. Spowalniał kiedy trzeba i przyspieszał kiedy trzeba. Całkowicie panowali na boisku i bramki były tylko kwestą czasu, ba mogo nawet ich być więcej. Także wiesz, tym bardziej że nie było się co przemęczać przed niedzielą :)
pozdrawiam :)

Tomek1981 | 13.12.2012 23:19

dobrze widziałem Emanuelson miał 2 asysty ;p

matliber | 13.12.2012 23:36

Gorąco zachęcam do polubienia nowego facebookowego profilu o Rossonerich -> http://www.facebook.com/pages/AC-Mi lan-Poland/435161319871456

matliber | 13.12.2012 23:37

Tomek1981 | 13.12.2012 23:39

Milancio
co do oceny Urbiego to się nie zgodzimy raczej. Wiem ze to tylko Regina tym bardziej wątpię zeby trzeba było nie wiem jak się popisywać. Urby kilka razy ładnie pociągnął akcje. Nie zawsze się udawało. Na pewno zagrał lepiej niż Bojan. Nawet Robinho nie wychodziły z początku dryblingi szczególnie przy takim zagęszczeniu jakie było przed bramką gości w pierwszej połowie.
Gdyby nie idealna piłka Urbiego najpierw do Robinho z rzutu rożnego a potem na głowę Yepesa to jednak o tą bramkę było ciężko.
Nie zagrał na pewno na full swoich umiejętności ale grał kreatywnie i zrobił to czego się od niego oczekuje w takich meczach.

kubaaa176 | 13.12.2012 23:45

Gratulacje dla Milanu,choć już przed meczem było wiadomo,że awansują. Jeśli Milanowi udałoby się wygrać z Romą to na półmetku znacznie zbliżą się do czołówki,która gra mecze między sobą. Oczywiście Milan musi pokonać Pescarę i Sienę jednak wydaje się to spokojnie do zrealizowania. Fajnie,że Milan i Roma zaczęły wygrywać przez co liga będzie ciekawsza,pozdrawiam.

BURY_P | 13.12.2012 23:49

Teraz z Juve w następnej rundzie.. :-)

kubaaa176 | 13.12.2012 23:54

Właśnie i szkoda,że tak wcześnie;] Wiele będzie zależało od tego w jakich składach wyjdą poszczególne zespoły.

Tomek1981 | 13.12.2012 23:58

no i pięknie...no nic, trzeba by pokonać mistrzów Włoch raz jeszcze ;p

okonJUVE | 14.12.2012 00:05

Gratulacje dla kibiców Milanu. Zapowiada się ciekawy ćwierćfinał.

wojojuve | 14.12.2012 00:18

Widzę, że kogo by Milan nie sprzedał (nawiązuję do sprzedaży Ibry i Cassano) to i tak będą mieli najlepszy napad we Włoszech. Starzy odeszli to pojawili się niesamowity Shaarawy i obiecujący Niang.

gibki | 14.12.2012 07:17

"sprowadzony rok temu, Mario Yepes."

...nawet wg Waszej strony - 07.2010.

Fenomeno10 | 14.12.2012 07:24

Takie pytanie. W konfrontacji Juventusu z Milanem kto bedzie gospodarzem mecz ? I czy to bedzie jeden mecz czy z rewanżem ?

Gatz | 14.12.2012 07:47

Fenomeno
jeden mecz w Turynie

loker | 14.12.2012 08:11

Gatz

Jesteś pewny że w Turynie? Wg moich informacji mecz odbędzie się w Mediolanie :)

Co do wczorajszego meczu, Milan nie pokazał nic szczególnego ale...przeciwnik tego nie wymagał... Małym nakładem sił przeszli do następnej rundy, gratulacje... Czekam na następny mecz :) Ciekawe z jakim nastawieniem podejdą do niego obie ekipy...

Forza Juve! :)

promyk89 | 14.12.2012 08:18

Dwumecze są tylko w półfinałach (Jest to specyficzne dla Pucharu Włoch).

Z tego wynika, że Milan u siebie

sasaaa69 | 14.12.2012 09:21

ale z tego wynika ze w Turynie i tak chyba bedzie, bo ponoc decyduje wyzsza pozycja w lidze w ubieglym sezonie

http://www.legaseriea.it/en/tim-c up/calendario-e-risultati?p_p_id=BD C_risultati_calendario_gironi_WAR_L egaCalcioBDC_INSTANCE_He5j&p_p_life cycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=v iew&p_p_col_id=column-1&p_p_col_cou nt=1

sasaaa69 | 14.12.2012 09:23

clublland | 14.12.2012 11:44