REKLAMA
REKLAMA

Mancini: Przed Balotellim wielka przyszłość

dodał: Maciej Petryszyn  |  źródło: goal.com  |  30.07.2012 19:14
Prowadzący na co dzień Manchester City Roberto Mancini przyznał w jednym z wywiadów, że jego zdaniem Mario Balotelli ma przed sobą wielką przyszłość jeśli w dalszym ciągu będzie dojrzewać jako człowiek.

Napastnik ma za sobą udany występ na Euro 2012, gdzie zdobył trzy bramki, zaś sama reprezentacja Włoch doszła aż do finału tego turnieju. Mancini stwierdził jednak, że Balotelli może być jeszcze lepszy, jeśli w dalszym ciągu będzie skupiał się na poprawie swojego zachowania.

- Sądzę, że kadry dobry występ, jak np. na Euro, jest dla niego ważny, ponieważ pomaga mu w kontroli swoich zachowań - brzmiała wypowiedź włoskiego menadżera. - Mam nadzieję, że on rozumie, iż może być jeszcze lepszy jeśli popracuje nad swoim postępowaniem. Jest ważnym graczem reprezentacji narodowej, ale dla nas także.

Mancini dodał, że Balotelli ma odpowiednie umiejętności, by osiągnąć sukces, jednak "wszystko zależy od niego".

- Wydaliśmy na niego sporo pieniędzy, jest młody i wydaje mi się, że ma wielką przyszłość w Manchesterze City. Wszystko zależy od tego, czy nadal będzie podążać tą drogą. On ma wszystko potrzebne ku temu. Jeśli zrozumie, że nie może robić takich rzeczy, jak w ubiegłosezonowych meczach z Arsenalem i Tottenhamem i skupi się na grze w piłkę, może mu to wyjść tylko na dobre.

Menadżer the Citizens pochwalił także wszechstronność 21-latka i zaznaczy, że spośród wszystkich napastników występujących na Etihad Stadium, Balotelli może na boisku pełnić więcej ról niż inni.

- Mario jest szczęściarzem, ponieważ ciągle jest młody. Może występować jako napastnik lub jako skrzydłowy. Dlatego też sądzę, że może on występować na każdej pozycji. Może i tak jest, jednak moim zdaniem najlepiej prezentuje się na pozycji napastnika. Grał na tej pozycji wiele razy. Czasami gramy z nim ustawionym na przodzie i Yayą Toure tuż za nim, tak jak robiliśmy to w zeszłym sezonie. Z Sergio Aguero jest inaczej, bo on lubi grać bliżej pola karnego. Mamy czterech napastników, jednak tylko Mario może być ustawiany szeroko - zakończył Mancini.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Barosz1892 | 30.07.2012 19:18

nie nowina

liverpoolfan | 30.07.2012 19:49

chyba w więzieniu ...

Brryk | 30.07.2012 20:16

'Przed Balotellim wielka przyszłość'.. tak,to prawda.. jeśli swoją uwagę skupi głównie na piłce nożnej to tak będzie..

Pozdrawiam :)

sekol8 | 31.07.2012 12:18

SuperMario vs SuperMario
czyli : Ballotelli vs Gomez, który lepszy ja mowie ballotelli.

marsjo0 | 31.07.2012 16:51

https://betforwin7.wordpress.com/   OFERTA: Kupon kombinacyjny kurs ok 20 na dzień jutrzejszy

betforwin7 to :
-skuteczność
-profesjonalizm
-uczciwość

Zapraszamy do skorzystania z jutrzejszego kuponuseriea.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy