REKLAMA
REKLAMA

Profil użytkownika

emblemat
Klemens
obserwuj
utworzony : 23 maja 2015 22:40
ostatnie logowanie : 19 marca 2020 11:07  |  Status: offline
imię i nazwisko :
email :ukryty
miasto :
rok urodzenia :brak danych
ulubiona drużyna :
ulubiony zawodnik :
ulubione rozgrywki :

Aktywność osób obserwowanych

nikogo nie obserwujeOstatnie 20 komentarzy użytkownika

artykuł: Pogba trenuje w koszulce Juventusu [wideo]
19.03.2020 11:11
Może ManU jest gotów sprzedać Pogbę za 100M, ale my nie jesteśmy gotowi tyle zapłacić - po prostu nas na to nie stać, a na pewno nie w warunkach konieczności zaciskania pasa w związku z kryzysem spowodowanym wirusem.

Mam ogromny sentyment do tego zawodnika i sądzę, że w Anglii "zmarnowano" go, ale to wciąż gracz o wielkim potencjale, ale ze strony Juve wchodziłby w grę tylko barter, a to z kolei w mej ocenie nie byłoby po myśli ManU, gdy upadły już pomysły z Dybalą i Mandzukiciem.
artykuł: Oficjalnie: Rugani ofiarą koronawirusa
12.03.2020 08:43
Rugani to istny Hiob - za każdym razem, gdy wiatr może mu zadąć w oczy, to w istocie to czyni.
artykuł: Rozgrywki we Włoszech zawieszone. Scenariusze
10.03.2020 10:45
@Up

Zgubiłem czasownik w zdaniu:

Ale uważam, że w imię historycznej szansy rzymian (tak, owszem, jest całkiem realna) absolutnie nie można bezpośrednio ryzykować zdrowiem piłkarzy, sztabowców, sędziów i obsługi.

W pełni zgadzam się z poprzedzającą wypowiedzią Boyssana - choć serce mi krwawi, to w sytuacji niemożliwości dokończenia sezonu chyba najuczciwsze mimo wszystko będzie nie wyłanianie mistrza (chyba że Lotito by się zgodził na Juve bądź Agnelli na Lazio, lecz nie widzę powodów, dla których którykolwiek z nich miałby na to przystać).
artykuł: Rozgrywki we Włoszech zawieszone. Scenariusze
10.03.2020 10:42
@Tiberinus

"obecnie szanse Lazio i Juve są równe" - śmiem twierdzić, że kalendarze nie są równe, dość wskazać, że bezpośrednie starcie ma mieć miejsce w Turynie.

" na zawieszeniu tracą rzymianie, nawet w przypadku wznowienia nie wiadomo w jakiej kondycji będzie ten klub, czy będą ci sami piłkarze itd."

A w przypadku Juve to niby jest inaczej?

Ale żeby nie było - ja tam zasadniczo nie mam niczego przeciwko Lazio, nie widzę problemu, by nawet przyznać im mistrzostwo ex aequo itp. itd. etc. and so on...

Ale uważam, że w imię historycznej szansy rzymian (tak, owszem, jest całkiem realna) bezpośrednio ryzykować zdrowiem piłkarzy, sztabowców, sędziów i obsługi.

@Gazza

Co do unikania wirusa - jak się nie znam (a na medycynie się nie znam), to się nie wypowiadam, dopóki się nie douczę. W przypadku koronowirusa chodzi nie tylko o uniknięcie zarażenia, co i uniknięcia zarażenia w niewłaściwym momencie.

Tutaj polecam stosowny (i dość zrozumiały dla laika) artykuł osobom zainteresowanym - https://medium.com/@jesion/dlaczego -powinni%C5%9Bmy-si%C4%99-przejmowa %C4%87-cz%C4%99sto-zadawane-pytania -i-odpowiedzi-dotycz%C4%85ce-covid- 19-2d30e25cfe2e
artykuł: Rozgrywki we Włoszech zawieszone. Scenariusze
10.03.2020 09:00
@ mr_roba

Ależ ja doskonale to wszystko rozumiem, dramaty piłkarzy itp. itd. Ale może napiszę to inaczej - cały ten trud, cały ten sezon konia Lazio, parcie Atalanty na klubowy rekord wszechczasów etc. nie jest warte życia choć jednego człowieka, jeśli wysoce możliwe jest jego uratowanie poprzez odwołanie sezonu.
artykuł: Rozgrywki we Włoszech zawieszone. Scenariusze
10.03.2020 07:43
@walkalone

Oczywiście, że nie będą bezczynni, wielu z nich jest nadaktywnych z natury, bo gdyby nie byli, to nie staliby się kim są. Ale są siłownie, są zamknięte ośrodki treningowe, których obsługa: 1) wymaga zaangażowania znacznie mniejszej liczby osób, 2) jest stacjonarna. Problem z meczami na zamkniętych stadionach polega na tym, że wymagają one zetknięcia ze sobą osób z co najmniej trzech różnych środowisk (dwie drużyny oraz sędziowie), co wykładniczo ułatwia propagację wirusa.
artykuł: Rozgrywki we Włoszech zawieszone. Scenariusze
10.03.2020 07:12
Czytam i własnym oczom nie wierzę - Wy (nie wszyscy, ale duża część wypowiadających się) naprawdę myślicie, że tacy piłkarze, obsługa stadionowa, sztaby szkoleniowe itp. itd. są z jakichś cudownych względów odporni na zarażenie wirusem?! Mecz przy pustych trybunach i tak wymaga zaangażowania kilku setek ludzi, każde spotkanie więc stanowi radykalne zwiększenie ryzyka infekcji dla osób zaangażowanych w jego przygotowanie - nawet niezbyt lotny Mario Balotelli był w stanie to klarownie wypunktować.

Jest rzeczą oczywistą, iż serce mi krwawi na myśl o tym, że dopiero wirus (przy całym szacunku dla Lazio) był w stanie powstrzymać mój Juventus przed zdobyciem dziewiątego (!) mistrzostwa z rzędu. Ale są priorytety i priorytety!

Przemawia przez Was obrzydliwe "show must go on, choćby po trupach"... Otóż nie, "show does not have to go on", mało tego, "show must not go on"!
artykuł: Juve górą w Derby d'Italia!
09.03.2020 08:11
Dziękuję dla prawdziwych KIBICÓW (a nie kiboli) Interu za gratulacje.

Od dawna wyznaję zasadę, iż po prostu pomijam milczeniem i nawet nie czytam komentarzy ewidentnych trolli (zwłaszcza, że podejrzewam, iż część z nich uskutecznia swój proceder na zlecenie władz serwisu) i polecam to pozostałym. Z kibiców Juve warto śledzić np. dostojnegofarmatę, Italię00 czy dalmare (choć mam wątpliwości co do przypisywania jej tych barw), z kibiców Milanu takiego karpczonisko, Interu Boyssana czy amazona itp. - pragnę podkreślić, że wyliczenie jest tylko przykładowe.

Co do meczu - pomimo moich obaw nie tylko wygrał lepszy, ale i okazał się nim Juventus, w sposób właściwie ani przez moment niekwestionowany (choć w istocie w pierwszej połowie Inter był zasadniczo równym partnerem, a w ostatnim kwadransie nawet uzyskał optyczną przewagę).

Wynik mnie dodatkowo cieszy również z tego względu, że nie jest wykluczone, że to był (oby nie!) ostatni mecz sezonu, a w takiej sytuacji nie będzie miało znaczenia, czy liga zostanie "zamknięta" na kolejce 19 bądź 26 (a chyba te warianty są najgłośniej rozważane).
artykuł: Juventus monitoruje sytuację ter Stegena
06.03.2020 09:31
Ter Stegen świetnie gra nogami i jest nieco młodszy (ale to wciąż te same pokolenie), Szczęsny jednak ma szereg swoich atutów i nie będąc jego jakimś fanboy'em akurat cieszę się, że to on jest drugim Polakiem w Juve, bo uważam, iż to porównywalna klasa zawodnika z Niemcem. Śmiem twierdzić, że kwestia obsady bramki nie spędza snu z powiek ani Sarriego, ani Paraticiego.

Inna rzecz, że gdyby akurat była "okazja", to Juve by z niej nie skorzystało - przykłady można mnożyć.
artykuł: Decyzja włoskiego rządu blokuje rozegrane meczów do 8 marca
02.03.2020 06:56
Jeśli ta cała epidemia potrwa dłużej i zatrzyma się na Północy, to sądzę, iż w epoce transmisji telewizyjnych skończy się to tylko w jeden sposób - meczami na neutralnych stadionach (z Południa). Najnowsza historia zna takie przypadki (Szachtar Donieck), a takie trybuny będą się lepiej prezentowały w telewizji. Dla wszystkich zaangażowanych klubów i tak by to oznaczało straty finansowe (sądzę, że w najlepszym przypadku "wyjście na zero"), nie zakończyłoby to również utyskiwań na stronniczość rozstrzygnięcia (byłoby to posunięcie mimo wszystko preferujące Juventus).
artykuł: LM: Liverpool przegrał w Madrycie!
19.02.2020 08:22
Tak naprawdę ten wynik nie zadowala żadnej ze stron. Zgadzam się z (kilkoma) przedmówcami stwierdzającymi, że w rewanżu wciąż zdecydowanym faworytem pozostaje Liverpool.
artykuł: Bez bramek na Stadio Olimpico
06.02.2020 06:12
Biorąc pod uwagę ostatnie poczynania Hellasu zaczynam się mocno obawiać sobotniego wyjazdu do Werony...
artykuł: Rzeź niewiniątek w Turynie, Ilicić z hat-trickiem
26.01.2020 09:32
I jeszcze jedna myśl - Gasperini to jakaś włoska inkarnacja Zemana. Włoska, bo w odróżnieniu od Czecha niezapominająca o obronie.
artykuł: Rzeź niewiniątek w Turynie, Ilicić z hat-trickiem
26.01.2020 09:20
Pardon, z Bolonią to Atalanta akurat przegrała. Kto tam był wcześniej na rozkładzie - Sampdoria?
artykuł: Rzeź niewiniątek w Turynie, Ilicić z hat-trickiem
26.01.2020 09:19
Nota bene - piękno futbolu.

Atalanta masakruje Bolonię, później nie bierze jeńców z Milanem, już nie mogę się doczekać podsumowania kolejki by się dowiedzieć, ile -dziesiąt lat temu Torino doznało u siebie takiej klęski... tymczasem panaceum na "Boginię" na jej własnym stadionie znajduje zupełny outsider. Coś jak Rubin Kazań w starciach z Barceloną czy Sassuolo (do niedawna) z Interem.
artykuł: Rzeź niewiniątek w Turynie, Ilicić z hat-trickiem
26.01.2020 09:14
Droga Redakcjo, w nagłówku wprowadzającym piszecie, że "Ekipa z Bergamo wygrała 6:0", tymczasem z treści i podsumowania wynika, iż jednak padło bramek siedem - zdecydujcie się, proszę, na któryś wariant!;)
artykuł: Coppa Italia: Juventus ze spokojnym awansem
23.01.2020 07:45
Dziwny mecz, tak naprawdę mógł się potoczyć najróżniej, wszystkie bramki "stykowe", porównanie do starcia z Napoli moim zdaniem bardzo trafne. Zaiste mogło być "hokejowo".

Podobnie jak jeden z przedmówców uważam, że był to najlepszy występ Rabiota w tym sezonie, gdyby był to pierwiosnek stałej formy, to Blaise powędruje na ławkę. Również podobał mi się Rugani, choć nie przyjrzałem się zbyt dokładnie gdzie był przy okazjach Rzymian.

Dawno nie czułem takiego spokoju czy wręcz nadziei gdy widziałem Costę z piłką przy nodze, dla mnie bezapelacyjnie zawodnik meczu, i to pomimo nierozegranych ponad dwudziestu minut.
artykuł: Dybala: Gattuso bardzo mi pomógł
22.01.2020 13:11
"Allegri dopiero po przyjściu do Juventusu został uznany jako dobry trener. Wcześniej też mu nie szło zbyt dobrze."

Ta, akurat tak w Cagliari, jak i w Milanie osiągał wyniki stanowczo ponad stan, tylko w przypadku tego ostatniego trudno było to zauważać, bo wciąż był oceniany przez pryzmat epok Ancelottiego czy Capello, tymczasem klan Berlusconich robił mu wówczas istną krecią robotę.

No i pytanie o uznaniu przez kogo tu chodzi - Juve mając za sobą serię trzech mistrzostw i apetyt na więcej przecież nie zatrudniło trenera o pierwszym nazwisku, które wypadło z maszyny losującej. Marotta wiedział co robi, a z perspektywy ostatniej dekady "uznanie" z jego strony naprawdę coś znaczy (choć oczywiście pamiętam również o pudłach, ale to efekt prawa wielkich liczb).

"Chcesz powiedzieć teraz, że Simone był złym piłkarzem? Jako kibic Milanu uważam, że umiejętności czysto piłkarskie miał na wyższym poziomie, niż brat. Różnica polegała na tym, że jeden kochał Lazio, drugi kochał Milan. A w tamtym czasie to Rossoneri święcili sukcesy."

Gdyby to tylko przynależność klubowa miała decydować o braku uznania dla kasy zawodnika, to przecież selekcjonerzy reprezentacji nie mieliby tego problemu, czyż nie? Tymczasem Simone rozegrał w Squadra Azzurra łącznie 3 mecze, Pippo zaś 57 - takiej dysproporcji nie da się uzasadnić tylko kontuzjami etc. A i przypominam, że taki Di Natale też zaliczył "-dziesiąt" występów w błękitnym trykocie, bynajmniej nie klubowym.

Żeby nie było - Simone nie był złym piłkarzem, przecież bodaj jako pierwszy ustrzelił cztery bramki w meczu LM, ale do klasy brata było mu daaaleko, jak Florentinowi do Paula Pogby.
artykuł: Coppa Italia: Napoli w półfinale, grali Polacy
22.01.2020 12:38
Piękno piłki nożnej: naprzeciwko siebie stają dwie drużyny w zupełnie różnych nastrojach, jedna nie pamięta kiedy ostatnio wygrała bądź zagrała dobrze, druga na fali, łoi skórę wszystkim, z liderem na czele, a i tak wszystko może się zdarzyć.
artykuł: Spal ograło Atalantę, asysta Recy
21.01.2020 07:06
Atalancie trzeba oddać, iż w najmniej spodziewanym momencie potrafi dokumentnie "wyłożyć się na grabiach", trochę przypomina to epopeję pt. "droga Lazio do LM".

La Dea wczoraj była lepsza technicznie, grała bardziej urozmaiconą taktycznie piłkę, lecz SPAL było bardziej zdeterminowane i w odróżnieniu od rywali potrafili przez cały mecz zachować zimne głowy, nawet gdy przegrywali - stąd i wynik.

Obserwuje użytkowników

lp Użytkownik Data dodania
Lista jest pusta

Obserwują użytkownika

lp Użytkownik Data
Obecnie nikt cię nie obserwuję.