REKLAMA
REKLAMA

Profil użytkownika

emblemat
DiffretAngle
obserwuj
utworzony : 10 lutego 2020 15:19
ostatnie logowanie : 10 kwietnia 2020 17:32  |  Status: offline
imię i nazwisko :
email :ukryty
miasto :
rok urodzenia :brak danych
ulubiona drużyna :
ulubiony zawodnik :
ulubione rozgrywki :

Aktywność osób obserwowanych

nikogo nie obserwujeOstatnie 20 komentarzy użytkownika

artykuł: Achraf Hakimi piłkarzem Interu
02.07.2020 20:09
Ciekawe czy jest klauzula wykupu, na życzenie samego gracza. Nawet jeśli jednak byłoby to 100 mln, to Inter zrobił deal.
artykuł: Real Madryt będzie miał zespół kobiet
02.07.2020 20:04
Przecież to już od dawna wiadomo. Kupiono zespół z licencją do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej by jak najszybciej zamknąć sprawę, tuż przed sezonem 19/20.
Ten sezon drużyna miała dograć, jeszcze w swoich barwach, acz np. font na koszulce był już taki, jaki mieli na swoich trykotach piłkarze męskiej drużyny Realu w tym sezonie, a fuzja była przesądzona.
Na przeszkodzie stanął Covid i decyzja o zakończeniu rozgrywek, a kobieca drużyna Barcy miała sporą przewagę nad bezpośrednimi rywalkami z Atletico, więc tytuł wręczono Katalonkom. (chyba z resztą wygrały oba bezpośrednie mecze). W między czasie kobieca Barca zdążyła też dość mocno obić przyszłą kobiecą drużynę Realu, choć jeszcze właśnie w barwach CF Tacon występującą.

Ciekaw jestem czy w Madrycie podejdą ambitnie do projektu, i będą chcieli by najbliższym czasie sekcja mogła już rywalizować w lidze z Barcą i Atletico, czy raczej stopniowy rozwój. W Katalonii, impulsem do rozwoju stał się udział w finale z Lyonem. Mimo że przegrany, to drużynę wzmocniono i teraz jest faktycznie jakościowo mocna.
Ciekawe co z kobiecą LM i pojedynkami Real - Barca w piłce żeńskiej. Ja lubię sobie popatrzeć, bo sporo tam dobrych technicznie zawodniczek. Nie ma takiego nacisku na fizyczność, więc liczy się pomysł, eleganckie wykonanie, ale grają tan naprawdę niezłe kobitki, które technicznie są pewnie lepsze niż całkiem spora część naszych ekstraklasowców.
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
02.07.2020 02:04
Real Madridista
No i właśnie o to chodzi - po prostu inaczej "miękko" gwizdał karne, a inaczej pozwalał grać w polu. To jest niekonsekwencja.
W tym względzie nie jest tak, że skrzywdził kogokolwiek, był po prostu słaby, bo nie postawił klarownych standardów i premiował łatwe przewracanie się w polu karnym, czym sam sobie utrudnił. Klasyka hiszpańskich sędziów.
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 15:32
Real Madridista | 01.07.2020 11:41

"Dziwny mecz. Taki w klinczu jesli chodzi o sytuacje podbramkowe."
nie, Barcelona, w przeciwieństwie do wielu meczy, miała sytuacje i klarowniejsze i więcej.


"Karne? Rzeczywiscie "miekkie", ale co trzeba oddac sedziemu to to, ze byl konsekwentny w ich dyktowaniu."
Tak, w poziomie odgwizdywania karnych był konsekwentny, ale z tego co wiem, przepisy nie definiują inaczej faulu w i poza polem karnym.
był moment, kiedy Messi biegnąc, zawodnik Atletico z boku wkłada udo w tor biegu, zderzają się, a odgwizdany tylko aut. Przecież to taka sama sytuacja, nawet ewidentne spowodowanie upadku, tu sędzia się nie zastanowił nawet. Tymczasem w polu karnym gwizdał wszystko - sam został niewolnikiem tego pierwszego karnego, co do którego zapewne większość sędziów miałoby decyzje tak 50/50 i później konsekwentnie popełniał kolejne błędy i przy karnym na Semedo i przy drugim karnym na Carrasco. Dla mnie wszystkie 3 decyzje błędne w standardach tego, na co pozwalał poza polem karnym.
Jest też brak karnego, jeśli taki był konsekwentny, po faulu łokciem na Pique w polu karnym Atletico. Przykład kiedy konsekwentny nie był, bop sytuacja była nie 1:1, aczkolwiek faul ewidentny i np podobny w typie Alby wcześniej był odgwizdany.
Kolejna sprawa, całe zawody względnie dobrze prowadzone, choć nieco aptekarsko, ale obie drużyny nie faulowały dużo, a sędzia raczej na walkę fizyczną pozwalał vide ciągłe starcia Puig/Thomas (mógł nawet Puig zarobić kartkę, za faul ustawiczny w jednym momencie).
Z drugiej strony, odgwizdane muśnięcia w polu karnym. Coś tu nie gra z tą konsekwencją i nie jest to ani pierwszy, ani ostatni arbiter hiszpański, który nie potrafi ustalić i utrzymać własnych standardów przez 90 minut.
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 02:48
Joker
"bo tak męczącego bułę Realu to od czasu Capello nie było."
oj był był. Real Zidane, ten pierwszy, strasznie męczył bułę. Taktyka milion wrzutek, takie ślizganie to przez duże części sezonu to była wizytówka. Dopiero zaczynali coś grać, najczęściej w drugiej części sezonu, a i wtedy bywały mecze prześlizgane.
W tym kontekście Barca ma inne problemy, ale też jest przewidywalna i się ślizga zamiast grać.
Bo można wygrać i 1:0 i 2:0 ale po kompletnej kontroli nad meczem, a i Real i Barca od 3-4 sezonów mają z tym wielki kłopot na dłuższym dystansie. Real się z tego powodu zrobił drużyną pucharową. Mobilizują się zrywami, ale konsekwentnie. W nas utonęło wszystko równo z powodu odmienności podłoża problemu.
No i Real raczej jest na prostej wznoszącej, bo zastępstwa musi poszukać dla Benzemy w nadchodzących sezonach. Reszta kadry gdzieś tam z przyszłością albo gotowymi zmiennikami. U nas też są rezerwy, ale i nie ograne i nie wiem czy zarząd nie spartoli także tego.
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 02:40
AndrewNight | 01.07.2020 01:09
No że Semedo wywalczył karnego umniejszasz nurkowaniem" podczas gdy dopatrujesz się jego błędów ewidentnych lub "kolejkowanych" przy obu karnych dla Atletico, które były popisami nurkowania Carasco.
Pewnie że wszystkie 3 decyzje się wybronią, literalnie, ale sędzia był tak niekonsekwentny w tym co gwizdał w przekroju meczu, że te karne to śmiech na sali. Wszystkie 3.

Co do oceny Semedo, nie będę ci wymieniał po kolei, polecam jeszcze raz ocenić albo oglądając mecz, albo choć przejrzyj prasę i portale. Zobaczysz że i oceny dziennikarskie, specjalistów i portali które oceniają algorytmami statystyk, będą wysokie.
artykuł: Wysoka wygrana Mallorki!
01.07.2020 02:35
A mecz widzieliście - wynik otwarty z karnego, przy którym te z Barcelony to były istne kosy. sędziowie dziś wszędzie gwizdali nurkowanie, ale w Mallorce chyba najperfidniej.
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 00:37
AndrewNight - no jeśli dziś nie widziałeś wyraźnie dobrej pracy Semedo, to zerknij na spotkanie jeszcze raz pod tym kątem bez uprzedzeń. Świetny mecz Portugalczyka.

Ermac - Vidal i owszem zaangażowany, ale prokuruje karnego, podejmuje złe decyzje, wstrzymuje akcje, nie gra płynnie, wybiera najprostsze i przewidywalne opcje, nie kombinuje. Jest w swoim zaangażowaniu prosty do przeczytania, a i w obronie jego waleczność to poza karnym, zły wślizg na Coście (w optyce sędziego, tego odgwizdującego karne, spokojnie żółta za nadmierny impet, nawet bez dotknięcia zmusił Costę, by uciekał z nogami, także zachowanie ryzykowne).
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 00:31
Pewnie że wszystkie decyzje o karnych da się obronić jakimś muśnięciem, ale dla m,nie nie powinno być żadnego.
Ustala się jakiś poziom odgwizdywania kontaktu fizycznego i obowiązuje wszędzie i cały mecz. Nie jest to tak, że części nie gwiżdżemy bo za lekkie na faul, albo odwrotnie - lekkie muśnięcie w polu karnym, to karny.
Messiemu włożona "noga w szprychy" w środku pola, nie ma faulu. Najdelikatniejszy kontakt w polu karnym - 3 karne. Piqie zahaczony łokciem - brak karnego, a wielokrotnie w drugą stronę, jak obrońca tak przewinie przed polem karnym, w tym Alba uderzył ciałem, faul.
Brak konsekwencji jest największą słabością hiszpańskich sędziów, którzy zamiast wiedzą, sędziują emocjami. Tego żadna technologia nie naprawi.
artykuł: Barcelona ponownie bez wygranej. Remis z Atletico
01.07.2020 00:02
Tak z ciekawości - czemu Coscie się liczy niewykorzystany rzut karny, skoro akcja była powtórzona z winy błędu bramkarza Barcy. Trochę bez sensu statystycznie.
Co do meczu, to Netflix kręci "dom z papieru", a La Liga "karne z papieru"...
artykuł: Barcelona gubi punkty remisując z Celtą!
28.06.2020 16:58
Wardogs | 27.06.2020 19:44
byl jeszcze wiekszy przekret przy pomocy Ovrebo :)

Ale pierwszego meczu to już nie pamiętasz. Nie pamiętasz też, jak raptem parę lat wcześniej, Carbvalho przytrzymał Valdesa,żeby wpadło na 4:2 ?
Także ten.
artykuł: Barcelona gubi punkty remisując z Celtą!
28.06.2020 16:55
"RaulMadrid | 27.06.2020 19:49

Niegdyś byłem zdystansowany, kulturalny i w ogóle, a z czasem dostosowalem się poziomem do kolegów z Katalonii jeśli chodzi o dyskusję. :D"

Goebbels, Ty w katalonii nie masz kolegów.
To raz.
Po drugie, 8 lat tu zerkam, może dłużej, a Ciebie miłego i kulturalnego to widziałem, tylko jak Real dostawał baty. Jak Real jest w hossie, to wychodzisz prawdziwy Ty.

artykuł: Real bez prawa odkupienia Marokańczyka
28.06.2020 16:43
Naprawdę nie widzę w jaki sposób tak dobry w zgodnej opinii użytkowników PO, "towar" deficytowy, poszedł za tak nieduże pieniądze.
Jakiś haczyk musi w tym być, zwłaszcza że lista klubów, znacznie od Interu bogatszych i sportowo równie, lub bardziej konkurencyjnych, a PO potrzebujących jest długa.
Może jest nim klauzula odejścia, może %od sprzedaży, może i to i to, a może jeszcze coś innego. Grunt, że to Inter zachowa kontrolę nad zawodnikiem bez klauzuli odkupu.
artykuł: Arthur przyleciał do Turynu
28.06.2020 16:38
Finansowa strona operacji, osadza się na amortyzacji, liczonej wraz z kosztem płac i wszelkich bonusów, opłat za zawodnika, rozpisanej na czas obowiązywania kontraktu.
To ma sens, bo jeśli oba kluby zaksięgują powiedzmy część przychodu (umówiły się że np, płatność jest w ratach) w tym sezonie, ileś w kolejnym itd, to przez kilka sezonów, mają wzajemny stały przychód do zaksięgowania i ileś amortyzacji do odliczenia od kosztów uzyskania.

Co do potencjału sportowego, obaj zawodnicy mogą zyskać w nowych klubach. W przypadku Arthura bardzo wiele będzie zależało od trenera, by pchnał go w stronę "udowodnij Barcelonie która Cię wypchnęła", bo Arthur wydaje mi się taki nijaki. Może sportowa złość coś tu zdziała. Natomiast czując się swobodnie, grając na poziomie, jeszcze w Brazylii był gwiazdą zespołu zdobywcy Copa Libertadores. Nawet nieco niższe tempo meczu we Włoszech, może być dla Arthura zbawienne, a także fakt, że ma takich zawodników jak Ronaldo, Costa itd, którzy są ruchliwi, pokazują się do podań, a znalezienie piłkarskiego wspólnego języka, ułatwi nawet wspólny portugalski.
artykuł: Arthur zaakceptował ofertę Juventusu
28.06.2020 16:26
dalmare | 27.06.2020 00:15
Od chamstwa jesteś specjalistką, więc zdaje się na Twoją ocenę.
Strona techniczna serwisu, czy brak quote, nie jest zmarwieniem, jeśli ma się coś do przekazania, a nie tani hejt pod płaszczykiem "obiektywnego obserwatora".
artykuł: Arthur zaakceptował ofertę Juventusu
26.06.2020 22:25
dalmare | 26.06.2020 18:26
może na Twoje kreowanie się na bezstronną  obserwatorkę upadku sędziowskiego la Liga ktoś by się nabrał, gdyby Twoje ślady w postaci postów, od lat nie pojawiały się głównie pod postami Barcy i drużyn którym kibicujesz.
I o ile filmiki, które według Ciebie "objaśniają wszystko" są podstawą często do analiz dla rożnych osób,w tym profesjonalistów,  których zdanie niezmiernie często odbiega od Twojego, więc można powiedzieć że są wstępem do dyskusji, tak Twój troling, jest policzalny i wymierny w każdym względzie.
Dobór sytuacji które przytaczasz, jednostronność, stronniczość wszystko każdy może sobie sam ocenić i VAR do tego nie trzeba.
Ignorujesz też osobowe zwracanie się do mnie, w ogóle zachowujesz się jak rozkapryszona księżniczka, butna, arogancka, usiłujesz obrazić mnie w każdym swoim poście, choć nie piszesz wprost. Belki we własnym oku nie widzisz, a próbujesz się dopatrzyć drzazgi w cudzym.
I zalecam nie martwienie się o moją klawiaturę. Ja Ci natomiast poradzę, byś skończyła swe barcelońskie boje, bo jak tylko ja Ci mówię, ze jesteś pijana i kładź się spać, to możesz mnie olać, jak druga osoba już Ci to mówi, to się zastanów, ale jak 3-4 ci to powtarzają, to po prostu idź spać i trzeźwiej.
artykuł: Arthur zaakceptował ofertę Juventusu
26.06.2020 22:09
MrGhost - akurat Arthur potencjał ma i możesz się zdziwić, jak dobrze się odnajdzie - obejrzyj mecze tamtego sezonu z Totennhamem np.
Od tamtego sezonu jednak, ciągnął się za nim kontuzje pachwiny. Stracił mnóstwo spotkań i nie był gotów do gry na 100% przez wiele kolejnych. O jakości kadry medycznej Barcy, która sięgneła tej z Arsenalu z lat Wengera, gdzie nawet katar trwał 2 tygodnie, nie wspomnę, więc może być tak, że doleczony, zadbany, z zaufaniem Arthur okaże się być dla Juventusu cennym wzmocnieniem.
artykuł: Szykuje się transferowy hit. Marokańczyk blisko Interu
26.06.2020 22:03
Kacperek_Madryt
Nie upatrywałby decyzji o chęci odejścia do klubu gdzie będzie grał, jako strachu. Zidane, jakkolwiek oceniać jego ruchy kadrowe, to albo trafiał, albo nie, ale rzadko zmieniał graczy na których się zdecydował. On umie grać szeroką kadrą (to sztuka utrzymać motywację w takiej, ale akurat piłkarski autorytet ZZ działa), ale jeśli ktoś w tej szerokiej kadrze nie jest, to na występy ma szanse dopiero w ostateczności.
Jeśli Hakimi nie miał ochoty się dzielić czasem gry (a po występach na poziomie LM mógł nie chcieć), albo chce być bezwzględnym starterem, to Real jakoś rozwiązać sytuację musiał. Dziwię się, że tak śmieszna kwota i obstawiam klauzulę powrotu za jakieś 60-70 mln, możliwą np. do aktywacji po 2 co najmniej sezonach.
artykuł: Real Madryt zgodnie z planem. Trzy punkty Królewskich
26.06.2020 01:03

Ronaldo324 | 25.06.2020 10:28

"Przykład meczu z Bilbao gdzie Messi za swój faul mógł wylecieć z boiska a nie dostał nawet kartki."
Obejrzyj filmik a nie statyczną klatkę - Messi walczył o piłkę i próbował przeskoczyć nogi gracza Bilbao. Ten przesunął jedną z nich i wyszło tak, że bez kontroli spadł mu na nogę. Nie ma ani celowości, ani nadmiernej siły, ani powodu dla którego miałaby to niby być czerwona kartka. Żółta jak najbardziej, ale po tej sytuacji widać, że sędzia nie oceniał jednoznacznie takich zagrań na żółtą :

https://pbs.twimg.com/media/EbO2y 6dWAAAK7W6?format=jpg&name=900x900< br />Dodatkowo, identyczne zagranie w meczu z Mallorką bodaj, wykonał jej gracz na Pique - Pique po wślizgu którym wybił piłkę, miał dość wysoko kolano, a niski gracz rywala nie zdołał przeskoczyć i rozorał nogę. Sędzia nawet nie rozpatrywał żółtej, nie pamiętam dokładnie, ale nawet nie było faulu zdaje się, wiec tu standard nie jest tak oczywisty jak piszesz.

"To samo w meczu z Sevillą. Boli , że sędziowie mylą się na korzyść jednej i drugiej drużyny."
Tam to również nie było ani uderzenie łokciem, ani nie było de facto niebezpieczne. Messiemu puściły nerwy i odepchnął gracza Sevilli, za co jest żółta kartka.
Zaczęło się zaś od tego, że sędzia nie ukarał żadną kartką tego ataku :
https://pbs.twimg.com/media/EbCbk 72XsAIo7Mk?format=jpg&name=small
a tu jest w grze nawet bezpośrednia czerwona, a w takim razie, mógł wejść VAR by poprawić decyzje. Atak z impetem, wyprostowana noga, na wysokości kolana.
artykuł: Sevilla remisuje z FC Barceloną!
25.06.2020 23:54
dalmare 21.06.2020 18:38
o bucie, zadufaniu, braku umiejętności dyskusji, byciu nadętym klaunem, obrażającej wszystkich i pouczającej jedoneśnie o kulturze dyskusji:
wszystko co napisałaś na tej stronie i wielu innych.
Wystarczająco treściwie ?

Obserwuje użytkowników

lp Użytkownik Data dodania
Lista jest pusta

Obserwują użytkownika

lp Użytkownik Data
Obecnie nikt cię nie obserwuję.