Życie Christiana Eriksena uratowane. Dramatyczne sceny w Kopenhadze

Christian Eriksen
Christian Eriksen PressFocus

Do dramatycznej sytuacji doszło podczas dzisiejszego spotkania Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią. W końcówce pierwszej połowy na murawę upadł Christian Eriksen, który stracił przytomność. Konieczna była reanimacja, która na szczęście zakończyła się powodzeniem. Aktualnie występujący w Interze Mediolan Duńczyk przebywa w szpitalu w Kopenhadze.

• Christian Eriksen zasłabł podczas meczu Euro 2020 Dania – Finlandia i musiał być reanimowany
  • Służby medyczne zdołały uratować życie pomocnika Interu Mediolan, który w stanie stabilnym został przewieziony do szpitala
  • Mecz Dania – Finlandia został wznowiony na prośbę zawodników

Mecz Dania – Finlandia. Reanimacja Christiana Eriksena

Sobotni meczu grupy B Euro 2020 pomiędzy Danią i Finlandią musiał zostać przerwany w końcówce pierwszej połowy. Wówczas doszło do dramatycznej sytuacji. Christian Eriksen bez kontaktu z przeciwnikiem nagle upadł na murawę i stracił przytomność. Na murawie bardzo szybko pojawiły się służby medyczne, które zmuszone były do przeprowadzenia reanimacji. Ta na szczęście zakończyła się powodzeniem. Eriksen w stanie stabilnym został przewieziony do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Jak w rozmowie z NPO Radio poinformował menedżer zawodnika Martin Schoots, który rozmawiał z ojcem Eriksena, reprezentant Danii samodzielnie oddychać, może rozmawiać i jest z nim kontakt. Największe niebezpieczeństwo zostało więc zażegnane.

Początkowo wydawało się, że przerwane spotkanie nie zostanie wznowione. Ostatecznie zapadła jednak decyzja o jego dokończeniu jeszcze w sobotę. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poinformowała, że wyraziła na to zgodę za wyraźną prośbą zawodników. Piłkarz wrócili na murawę o godzinie 20:30.

Christian Eriksen – wsparcie kibiców

Kibice, którzy pozostali na trybunach stadionu Parken, do czasu podjęcia ostatecznych decyzji w sprawie meczu, w piękny sposób okazali wsparcie doświadczonemu pomocnikowi. Fani reprezentacji Finlandii i Danii skandowali jego imię i nazwisko. Finowie krzyczeli “Christian”, natomiast Duńczycy odpowiadali “Eriksen”.