Zwrot w sprawie reprezentanta Polski, lider Premier League chce defensora Spezii

Jakub Kiwior
Jakub Kiwior fot. PressFocus

Jakub Kiwior może wkrótce zmienić barwy klubowe i zakotwiczyć w Premier League. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl twierdzi, że Spezia Calcio prowadzi zaawansowane rozmowy z Arsenalem w sprawie ewentualnego transferu z udziałem reprezentanta Polski.

  • Jakub Kiwior może zostać bohaterem zimowego okna transferowego
  • Dziennikarz Tomasz Włodarczyk podaje, że 22-latek może trafić do Arsenalu
  • Suma transakcji ma wynieść 20-25 milionów euro

Jakub Kiwior zamieni Serie A na Premier League?

Jakub Kiwior od dłuższego czasu łączony jest ze zmianą barw klubowych. Kluczowa postać reprezentacji Polski swego czasu łączona była między innymi z takimi ekipami jak: AC Milan, Juventus, czy SSC Napoli. Tymczasem okazuje się, że zawodnik może nie tylko zmienić klub, ale również ligę.

Dziennikarz Tomasz Włodarczyki z Meczyki.pl ujawnił, że Spezia Calcio i Arsenal prowadzą bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie zmiany klubu przez Kiwiora. Dzięki ewentualnej transakcji klub z Serie A może zarobić duże pieniądze.

Zobacz także:

Spekuluje się, że suma transakcji z udziałem Kiwiora ma wynieść 20-25 milionów euro. Wpływ na taki obrót wydarzeń może mieć fakt, że 22-latek ma umowę ważną ze Spezią aż do 2025 roku. Z londyńczykami ma związać się porozumieniem aż na 5,5 roku.


Jeśli transfer z udziałem Kiwiora do teamu z Emirates Stadium stanie się faktem, to o miejsce w składzie może rywalizować z Gabrielem Megalhaesem. Innymi potencjalnymi rywalami Polaka o grę w Arsenalu mogą być również Ben White, czy William Saliba.

Dziewięciokrotny reprezentant Polski w tej kampanii wystąpił łącznie w 17 spotkaniach ligi włoskiej i trzech meczach Coppa Italia. Na boisku spędził 1717 minut.

Czytaj więcej: Skriniar zwleka z decyzją, latem może zmienić klub jako wolny agent

Komentarze