Zwrot akcji w sprawie gwiazdy Interu Mediolan

Milan Skriniar
Milan Skriniar Pressfocus

Milan Skriniar był bardzo blisko transferu do PSG. Temat ten jednak ucichł i nie należy wykluczyć, że Słowak wciąż będzie reprezentował Inter Mediolan.

  • To, że Milan Skriniar opuści tego lata Inter, w pewnym momencie zdawało się być pewne
  • Transfer Słowaka do PSG oddalił się
  • Piłkarz może nawet przedłużyć kontrakt z wicemistrzem Włoch

Inter może zatrzymać lidera

W minionym sezonie Inter miał bardzo szczelną defensywę. Mediolańczycy stracili 32 gola, czyli tylko jednego więcej, niż pierwszy w tabeli Milan i trzecie Napoli. Duży wkład w to miał Milan Skriniar, który był fundamentem defensywy drużyny Simone Inzaghiego. Słowak we wszystkich rozgrywkach rozegrał aż 48 meczów, w których na boisku spędził prawie 4400 minut. W tym czasie strzelił cztery gole.

Długo wydawało się, że Inter straci któregoś ze swoich czołowych defensorów. Kilka miesięcy temu z opuszczeniem klubu łączony był Stefan de Vrij. Z kolei Alessandro Bastoni miał wylądować w Tottenhamie. Żaden z tych transferów nie dokonał się, więc kibice wieszczyli odejście Skriniara, aby zbilansować klubowy budżet.

Słowacki defensor ma kontrakt ważny jeszcze tylko przez rok. Sytuację tę chciało wykorzystać PSG, które ruszyło po Skriniara. Paryżanie złożyli kilka ofert Interowi. W międzyczasie dogadali się z 27-latkiem w sprawie warunków kontraktu indywidualnego. Natomiast brakowało porozumienia z mediolańczykami, którzy konsekwentnie oczekują za swojego gracza 70 milionów euro. PSG proponuje dziesięć milionów euro mniej. L’Equipe informuje, że temat transferu upadnie jeżeli mistrz Francji nie spełni oczekiwań wicemistrza Włoch.

La Gazzetta dello Sport podaje, że Inter zmienił swoje nastawienie do Skriniara. W Mediolanie nie szykują się już do sprzedaży Słowaka. Zamiast tego przygotowują ofertę przedłużenia kontraktu. Piłkarz miałby związać się z klubem umową do 30 czerwca 2027 roku z zarobkami w wysokości sześć milionów euro rocznie.

Czytaj także: Torino wytypowało następcę Gleisona Bremera

Komentarze

Comments 2 comments

Inter jeszcze wyjdzie na tym lepiej bo Skriniar to lepszy i bezapelacyjnie bardziej doświadczony obrońca.
Bremer poza jednym sezonem w SerieA to nie wie co to puchary nie wspominając o reprezentacji.