Zwrot akcji w Bergamo. Atalanta wykupiła gracza Juve

Mehir Demiral
Mehir Demiral Pressfocus

Merih Demiral przed minionym sezonem przeniósł się z Turynu do Bergamo. Turek był wypożyczony, ale piłkarza z Juventusu wykupiła Atalanta.

  • Merih Demiral oficjalnie rozstał się z Juventusem
  • Turek zostaje jednak w Serie A
  • Piłkarza z turyńskiej drużyny wykupiła Atalanta

Atalanta zmieniła zdanie

Miniony sezon nie zakończył się pomyślnie dla Atalanty. Ekipa z Bergamo w pewnym momencie przymierzana była do sprawienia ogromnej niespodzianki, czyli wygrania mistrzostwa Włoch. Drużyna Gian Piero Gasperiniego systematycznie oddalała się jednak od tego celu. Po czasie skupiła się na awansie do Ligi Mistrzów. Finalnie Atalanty nie zobaczymy w ogóle na arenie międzynarodowej. Skończyła ona bowiem rozgrywki na ósmej lokacie.

Gian Piero Gasperini pretensje o regres formy może mieć między innymi do formacji obronnej. Ta nie była aż takim monolitem, jak uplasowani wyżej rywale. Atalanta straciła 48 goli, czyli 11 więcej od czwartego Juventusu. To właśnie z Turynu do Bergamo na sezon 2021’/2022 trafił środkowy obrońca z Turcji Merih Demiral.

Turecki defensor został wypożyczony z opcją transferu definitywnego. Gian Piero Gasperini korzystał z Demirala bardzo często. 24-latek rozegrał 42 spotkania, a na murawie spędził blisko trzy tysiące minut. W tym czasie strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty.

W Bergamo mogli być dość zadowoleni z Demirala. Klub wahał się jednak, czy wykupić Turka z Juventusu. Atalanta miała taką opcję do dzisiaj, czyli 17 czerwca. Początkowo nie chciała z niej skorzystać. Pod koniec dnia zmieniła jednak zdanie i 24-letni defensor trafił na stałe do drużyny Gian Piero Gasperiniego. Kwota transferu według włoskich mediów to około 20 milionów euro.

Czytaj także: Juve nie odpuszcza. Di Maria dostał nową ofertę

Komentarze