Żurkowski nie może narzekać na brak ofert, kolejny chętny z Serie A

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski fot. PressFocus

Szymon Żurkowski w ostatnim sezonie był na wypożyczeniu w Empoli z Fiorentiny. Wszystko wskazywało na to, że Azzurri zdecydują się na wykupienie zawodnika. Nie jest to jednak przesądzone, bo coraz dłuższa robi się kolejka chętnych po reprezentanta Polski.

  • Nie milkną doniesienia na temat przyszłości Szymona Żurkowskiego
  • Chęć pozyskania reprezentanta Polski wyraża Bologna
  • 24-latek ma kontrakt ważny z Fiorentiną do 2024 roku, a w ostatnim sezonie był na wypożyczeniu w Empoli

Żurkowski na radarze klubu Skorupskiego

Szymon Żurkowski trafił do Włoch w 2019 roku. Polski pomocnik przykuł zainteresowanie Fiorentiny. Co prawda w klubie ze Stadio Artemio Franchi zawodnik nie podbił serc kibiców. Zrobił to jednak w Empoli, gdzie został wypożyczony.

W ostatniej kampanii Żurkowski wystąpił łącznie w 37 meczach, notując w nich sześć trafień i trzy asysty. Niezłe statystyki w wykonaniu polskiego piłkarza w szeregach Azzurrich zaowocowały tym, że chętnych na jego usługi nie brakuje. Nowe wieści w sprawie przekazał serwis Fiorentina.it.

Chociaż wszystko wskazywało na to, że za trzy miliony euro Empoli wykupi Żurkowskiego, to nie jest to temat przesądzony. Do gry o polskiego pomocnika zamierza się włączyć Bologna. Przystał to wprost w jednej z wypowiedzi dyrektor techniczny Rossoblu – Giovanni Sartori.

W kontekście Żurkowskiego trzeba dodać, że ma kontrakt ważny z Fiorentiną do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość polskiego zawodnika wynosi siedem milionów euro.

Czytaj więcej: Juventus planuje prezentację Pogby na początek lipca

Komentarze