Żurkowski może powiekszyć polską kolonię w Spezii

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski fot. PressFocus

Szymon Żurkowski to jeden z polskich piłkarzy, który w ostatnim dniu mercato może zmienić klub. Dziennikarz Gianluca di Marzio przekonuje, że zawodnik jest blisko dołączenia do Spezii Calcio z Fiorentiny na wypożyczenie.

  • Realny scenariusz zakłada, ze jeszcze tego lata klub zmieni Szymon Żurkowski
  • Reprezentant Polski nie może liczyć na regularną grę w Fiorentinie
  • Nowe informacje na temat 24-latka przekazał Gianluca Di Marzio

Jaki los czeka Żurkowskiego?

Szymon Żurkowski w trakcie trwającego sezonu rozegrał jak na razie jedno spotkanie, notując w nim asystę. Pięciokrotny reprezentant Polski ma kontrakt z Fiorentiną ważny do końca czerwca 2024 roku. Niemniej niewykluczone, że jeszcze tego lata zawodnik zmieni pracodawcę.

Dziennikarz Gianluca Di Marzio dał natomiast do zrozumienia, że może powiększyć się polska kolonia w Spezii. Już dzisiaj jest w tej ekipie trzech zawodników. W trakcie trwającego okna transferowego trafił do tej drużyny Bartłomiej Drągowski, a wcześniej barw tej ekipy bronili już Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior.

Znany żurnalista i insider przekonuje, że Żurkowski może zostać na sezon wypożyczony do ekipy ze Stadio Alberto Picco. Jednocześnie zawodnik w szeregach Spezii będzie mógł walczyć o to, aby wywalczyć powołanie do reprezentacji Polski na mundial w Katarze.

24-latek jak na razie wystąpił w 28 meczach w Serie A. Zdobył w nich pięć bramek, a ponadto zanotował osiem asyst. W tym sezonie piłkarz na placu gry spędził jak na razie tylko 19 minut na boisku. Rynkowa wartość Żurkowskiego wynosi siedem milionów euro.

Czytaj więcej: Debiutancki gol Milika, kontuzja Szczęnego i zgubione punkty przez Napoli – podsumowanie 4. kolejki Serie A

Komentarze

Na temat “Żurkowski może powiekszyć polską kolonię w Spezii