Znany termin prezentacji terminarza Serie A na sezon 2021/2022

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Lega Calcio poinformowała, że terminarz nowego sezonu Serie A zostanie zaprezentowany 14 lipca. W środę w trakcie wideokonferencji przedstawiciele 20 ekip z ligi włoskiej omawiali różne tematy dotyczące rozgrywek.

  • Poznaliśmy termin prezentacji terminarza meczów na sezon 2021/2021 w Serie A
  • Ogłoszenie planu rozgrywek nastąpi 14 lipca
  • Tradycyjnie losowanie terminarza odbędzie się na antenie jednej z włoskich stacji telewizyjnych

Nowy sezon ligi włoskiej wystartuje 21-22 sierpnia

Lega Calcio po długich wyczekiwaniach w końcu ogłosiła dokładny termin prezentacji terminarza meczów w Serie A. Pierwsze doniesienia są takie, że w porównaniu do ostatnich kampanii, harmonogram meczów nie będzie taki sam w dwóch częściach sezonu.

Start nowego sezonu Serie A zaplanowany jest na 21-22 sierpnia. W rozgrywkach weźmie udział 20 drużyn. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Inter Mediolan. Tymczasem beniaminkami ligi są: Empoli, Salernitana i Venezia.

Korony króla strzelców ligi włoskiej bronić będzie Cristiano Ronaldo, jeśli tylko będzie w kolejnej kampanii nadal występował w Serie A. Nowością we Włoszech będzie też to, że w Coppa Italia brać będą udział tylko zespoły z dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Łącznie będzie ich 40.

W krajowym pucharze osiem pierwszych zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej z ostatniej kampanii będzie rozstawionych. Tym samym grupa tych drużyn rywalizację w rozgrywkach zacznie dopiero od 1/8 finału. W gronie tym są: Inter Mediolan, AC Milan, Atalanta BC, Juventus FC, SSC Napoli, SS Lazio, AS Roma i US Sassuolo.

Czytaj więcej: Trzech reprezentantów Serie A w jedenastce półfinałów Euro 2020!

Komentarze