Znane szczegóły przeprowadzki Kiwiora do Premier League

Jakub Kiwior
Jakub Kiwior fot. PressFocus

Jakub Kiwior powoli żegna się z Serie A. Dziennikarz Fabrizio Romano potwierdził wcześniejsze doniesienia Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl, że rozmowy w sprawie transferu Polaka ze Spezii Calcio do Arsenalu są bardzo zaawansowane. Jednocześnie w ciągu najbliższych 48 godzin mają odbyć się testy medyczne z udziałem reprezentanta Polski.

  • Jakub Kiwior jest bardzo blisko transferu do Arsenalu
  • Klub z Londynu doszedł juz do porozumienia ze Spezią w sprawie transakcji
  • W ciągu 48 goidzin Polak ma przejść testy medyczne przed zmianą klubu

Kwior zostanie kolejnym Polakiem w Arsenalu

Jakub Kiwior wydawało się, że będzie bohaterem modelowego transferu. W związku z tym ze Spezii Calcio trafi do jednej z mocniejszych ekip w Serie A. Kolejka chętnych składała się z takich klubów jak: AC Milan, Juventus oraz SSC Napoli. Plany włoskim klubom pokrzyżował jednak Arsenal.

Dziennikarz Fabrizio Romano potwierdził wcześniejsze informacje Tomasza Włodarczyka, że klub z Londynu jest poważnie zainteresowany reprezentantem Polski, dodając jednocześnie, że transakcja jest już realizowana. Suma transfer wraz z bonusami wyniesie ponad 20 milionów euro. Tymczasem w ciągu najbliższych 48 godzin Kiwior ma przejść testy medyczne przed transferem do Arsenalu.

Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, to polski obrońca będzie kolejnym polskim zawodnikiem, który trafi do Arsenalu. Wcześniej bary tej ekipy reprezentowali Wojciech Szczęsny, czy Łukasz Fabiański. Kiwior z ekipą z Emirates Stadium ma podpisać kontrakt na 5,5 roku. O miejsce w składzie drużyny Mikela Artety będzie rywalizować między innymi z Gabrielem Megalhaesem, czy Benem Whitem.

Arsenal jest obecnie liderem Premier League, legitymującym się bilansem 47 punktów na koncie. Na drugim Man City ma przewagę pięciu oczek. W związku z tym, że reprezentant Polski zasila szeregi teamu z Londynu, to najpewniej wkrótce nowym zawodnikiem Spezii Calcio zostanie Przemysław Wiśniewski. Godne uwagi jest również to, że na celowniku klubu z Serie A jest także Ariel Mosór z Piasta Gliwice.

Czytaj więcej: Zwrot w sprawie reprezentanta Polski, lider Premier League chce defensora Spezii

Komentarze