Znamy przyszłość kapitana Juventusu

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini Pressfocus

Giorgio Chiellini wkrótce znów będzie zawodnikiem Juventusu. 36-latek aktualnie jest bez klubu, ale w przyszłym tygodniu ponownie zwiąże się z turyńskim zespołem.

  • Giorgio Chiellini jest wolnym zawodnikiem
  • Włoch w przyszłym tygodniu znów będzie graczem Juventusu
  • 36-latek podpisze kontrakt ważny do czerwca 2022 roku

Kapitan wraca na statek

Sezon 2020/2021 był rozczarowujący dla Juventusu, który nie zdołał ponownie triumfować w Serie A. Musiał bowiem uznać wyższość Interu. Na pocieszenie wygrał Puchar oraz Superpuchar Włoch. To jednak nie są osiągnięcia ma miarę ambicji Bianconerich. Podobnie można napisać o ich kapitanie.

Giorgio Chiellini to niegdyś jeden z najlepszych środkowych obrońców we współczesnym futbolu. Włoch przez ostatnie dwa lata zmagał się jednak głównie z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiały mu zaprezentowanie swoich umiejętności. W minionym sezonie oglądaliśmy 36-latka na boisku 25 razy.

Przez pewien czas wydawało się, że Chiellini więcej nie założy koszulki Juventusu. Od 1 lipca jest powiem wolnym zawodnikiem, ponieważ jego umowa z turyńczykami wygasła i nie została przedłużona. Prawdopodobnie jest to spowodowane faktem, że 36-latek bierze udział w Euro 2020 z reprezentacją Włoch. Italia w finale zmierzy się z Anglią.

Fabrizio Romano uspokoił fanów Bianconerich wiadomością, którą opublikował na swoim Twitterze. Wynika z niej, że Chiellini w przyszłym tygodniu podpisze nowy kontrakt z Juventusem. Ma on obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. 36-latek to dziewięciokrotny mistrz Italii oraz pięciokrotny triumfator Pucharu Włoch.

Czytaj także: Chiellini skomentował sytuację z Albą

Komentarze

Comments 2 comments