Inter najlepszy w Serie A, przerwana dominacja Juventusu

Robin Gosens
Robin Gosens PressFocus

Piłkarze US Sassuolo zremisowali z Atalantą Bergamo 1:1 (0:1). Tym samym Scudetto, po latach dominacji Juventusu FC, zdobyli gracze Interu. Mediolańczycy zapewnili sobie tytuł na cztery kolejki przed końcem sezonu. W innych meczach tej serii gier po jednym punkcie zainkasowali zawodnicy SSC Napoli, Cagliari Calcio, Bologny FC (trzy gole dla tej ekipy zdobył Rodrigo Palacio) i Fiorentiny.

US Sassuolo – Atalanta Bergamo 1:1

Atalanta Bergamo koniecznie chciała wygrać niedzielne starcie z US Sassuolo. Tylko zwycięstwo dawało bowiem gościom jeszcze matematyczne szanse na wyprzedzenie Interu Mediolan i Scudetto. Potyczka nie rozpoczęła się jednak po myśli Atalanty. W 22. minucie Jeremie Boga wyszedł na czystą pozycję, a poza polem karnym faulował go Pierluigi Gollini. Od tego momentu przyjezdni musieli sobie radzić w dziesięciu.

To goście zdobyli jednak pierwszego gola w tym meczu. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Robin Gosens, który wykończył zespołową akcję ekipy z Bergamo. Na początku drugiej połowy podopieczni Roberto de Zerbiego wyrównali. Bramkę z rzutu karnego zdobył zaś Domenico Berardi. W 65. minucie gospodarze poszli za ciosem. Giacomo Raspadori wyłożył piłkę do Manuela Locatelliego, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Trafienie, przez spalonego, nie zostało jednak ostatecznie uznane po wideoweryfikacji.

Na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry siły na murawie się wyrównały, ponieważ drugi żółty kartonik zobaczył Marlon. Goście mieli dodatkowo rzut karny, ale tej świetnej sytuacji nie wykorzystał Luis Muriel. Szczęśliwie interweniował zaś Andrea Consigli. Więcej bramek nie padło i mecz zakończył się remisem 1:1.

SSC Napoli – Cagliari Calcio 1:1

SSC Napoli zdobyło pierwszego gola w 13. minucie. Wtedy to Lorenzo Insigne zagrał do Victora Osimhena, a ten wykorzystał sytuację sam na sam; nawet pomimo asysty defensorów Cagliari Calcio.

Kilka minut po zmianie stron Nigeryjczyk zdobył drugiego gola. Trafienie nie zostało jednak uznane po wideoweryfikacji (z powodu faulu napastnika). W końcówce gola na wagę remisu dla zespołu z Sardynii zdobył natomiast Nahitan Nandez, który trafił z paru metrów. Asystował mu Alfred Duncan.

Piotr Zieliński zagrał 81 minut. Na ławce rezerwowej gospodarzy całe spotkanie przesiedział Hubert Idasiak. Ten sam los spotkał Sebastiana Walukiewicza (Cagliari Calcio).

Bologna FC – ACF Fiorentina 3:3

Bologna FC musiała odrabiać straty w spotkaniu z ACF Fiorentina od 22. minuty. Wówczas z rzutu karnego nie pomylił się Dusan Vlahović. Kilka minut potem bramkę na 1:1 zdobył Rodrigo Palacio, któremu znakomicie asystował Emanuel Vignato.

Po godzinie gry goście z Florencji strzelili gola na 2:1. Lorenzo Venuti zagrał do Giacomo Bonaventury, który pokonał Łukasza Skorupskiego. Do wyrównania strzałem głową doprowadził Palacio. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. Po jednym golu zdobyli jeszcze Vlahović i Palacio, dla którego był to bardzo udany dzień (trzy trafienia).

Łukasz Skorupski (Bologna FC) i Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina) rozegrali po 90 minut dla swoich ekip.