Zmianie ulegnie rola Allegriego w Juventusie, Włoch będzie miał większe pole manewru w klubie

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus ma powołać do 18 stycznia 2023 roku nowy zarząd. Tym samym rozpocznie się nowa era w historii Starej Damy, gdy Gianluca Ferrero zastąpi Andreę Agnelliego na stanowisku prezesa klubu. La Gazztta dello Sport podaje jednocześnie, że zmieni się również rola Massimiliano Allegrriego.

  • Juventus niebawem czeka dużo zmian
  • La Gazzetta dello Sport podała, że zwiększą się kompetencje trenera starej Damy
  • Massimiliano Allegri ma mieć również wpływ na politykę transferową klubu

Juventus przed metamorfozą, Allegri z wotum zaufania

Juventus w ostatnim czasie przeżył trzęsienie ziemi. Było to efektem tego, że wszyscy dotychczasowi członkowie zarządu klubu złożyli rezygnację. Prasa we Włoszech twierdziła, że także trener Massimiliano Allegri chciał podać się dymisji, ale John Elkann przekonał go do pozostania w Juve wraz z dyrektorem sportowym Federico Cherubinim. Właściciel klubu potwierdził swoje zaufanie do trenera swoim oświadczeniem we wtorek.

La Gazzetta dello Sport podaje, że drużyny dyrektor U-23 Giovanni Manna i Marco Storari, który również jest częścią klubu, będą pełnić więcej ról operacyjnych i będą bliżej zespołu od 6 grudnia, kiedy Bianconeri wznowią treningi przed drugą częścią sezonu.

Zobacz także:

Allegri ma być natomiast wciąż centralną postacią na boisku i poza nim. Włoski dziennik sportowy wyjaśnia, że Toskańczyk będzie w Juve czymś więcej niż tylko trenerem, nawet jeśli nie będzie miał takich samych zadań jak sir Alex Ferguson w Man Utd.

Allegri będzie miał nie tylko obowiązki stricte taktyczne, ale będzie miał pomagać swoim zawodnikom odizolować się od plotek dotyczących przyszłości klubu. Włoch będzie miał wpływ na strategie transferowe klubu, nawet jeśli ostatnie problemy odłożyły negocjacje w klubie z Allianz Stadium w cień. Bianconeri potrzebują nowego prawego obrońcy i będą słuchać ofert za niektórych swoich graczy, w tym Westona McKenniego. Spodziewać można się też tego, że Juan Cuadrado, Angel Di Maria, Adrien Rabiot i Alex Sandro opuszczą klub latem przyszłego roku.

Czytaj więcej: Del Piero nadzieją na opanowanie chaosu w Juve

Komentarze

Na temat “Zmianie ulegnie rola Allegriego w Juventusie, Włoch będzie miał większe pole manewru w klubie