Zlatan grał pół roku z kontuzją

Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic Pressfocus

Zlatan Ibrahimovic większość sezonu spędził lecząc kontuzje, jednak mógł na koniec sezonu cieszyć się z wywalczonego z AC Milanem mistrzostwa Włoch. Szwed w mediach społecznościowych podzielił się z fanami informacją, na temat stanu zdrowia. Napisał, że przez większość sezonu grał bez przedniego więzadła krzyżowego. Z tego powodu napastnik miał ogromne problemy z grą na najwyższym poziomie.

  • A Milan zdobył pierwsze od 11 lat mistrzostwo Włoch w tym sezonie
  • Wydatny wkład w zdobycie trofeum miał Zlatan Ibrahimovic
  • Szwed opublikował na Instagramie wpis, w którym opisał, z czym musiał się zmagać

Szwed grał z pełnym poświęceniem dla drużyny

Zlatan Ibrahimović jest jedną z najbarwniejszych postaci w świecie futbolu. Szwed na karku ma już 40 lat, jednak nie myśli jeszcze o zakończeniu kariery piłkarskiej. Charyzmatyczny napastnik dołożył w tym sezonie swoją cegiełkę do sukcesu Milanu. W lidze strzelił osiem bramek, zanotował trzy asysty i pełen satysfakcji mógł 22 maja świętować zdobycie tytułu mistrza Włoch.

Jak wyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych, przez pół roku grał w piłkę bez przedniego więzadła krzyżowego. Szwed rzadko mógł brać udział w treningach drużyny, ale nie dyskwalifikowało go to z występów w meczach ligowych.  

Przez sześć miesięcy grałem bez przedniego więzadła krzyżowego. Spuchnięte kolano przez pół roku. Byłem w stanie przez ten czas odbyć zaledwie dziesięć sesji treningowych” – zaczął na swoim Instagramie napastnik Milanu.

“Przez te sześć miesięcy ponad 20 razy wkłuwano się w moją nogę. Kolano musiało być opróżniane co tydzień. Środki przeciwbólowe codziennie. Przez ten czas ledwo spałem. Nigdy nie cierpiałem tyle na boisku i poza nim. Zrobiłem coś niemożliwe, żeby osiągnąć to, co możliwe było. W głowie miałem tylko jeden cel – uczynić z moich kolegów z szatni i trenera mistrzów Włoch, bo złożyłem im obietnicę. Dzisiaj mam już nowe więzadło i nowe trofeum” – napisał Szwed.

Na ten moment nie jest pewne, czy po operacji Zlatan będzie jeszcze w stanie grać w piłkę na najwyższym poziomie. Jego kontrakt z Milanem wygasa wraz z końcem sezonu, a obie strony na ten moment nie zdecydowały się na przedłużenie go.

Sprawdź: Dojdzie do wymiany na linii Juve – Chelsea?

Komentarze

Na temat “Zlatan grał pół roku z kontuzją