Ziyech wciąż może trafić do Serie A

Hakim Ziyech
Hakim Ziyech PressFocus

Świetny mundial w wykonaniu Hakima Ziyecha nie zmienił jego sytuacji w Chelsea. Marokańczyk wciąż liczy na zimowy transfer i może trafić do AC Milan.

  • Hakim Ziyech już wiele tygodni temu zadecydował, że chce zimą odejść z Chelsea
  • Marokańczyk zanotował fantastyczne występy podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Nie zmieniły one jednak jego pozycji w zespole The Blues
  • Oznacza to, że 29-latek wciąż może trafić do Milanu

Ziyech nie zniknął z radarów Milanu

Hakim Ziyech trafił do Chelsea latem 2020 roku. Pomimo niewątpliwego talentu, reprezentant Maroka nie zdołał na stałe wejść do wyjściowego składu The Blues. 29-latek już wiele tygodni temu zadecydował, że zimą odejdzie z Londynu w poszukiwaniu minut. Wówczas najwięcej mówiło się o zainteresowaniu AC Milan, choć Ziyech musiałby zmniejszyć swoje wymagania finansowe, by doszło do transferu. Skrzydłowy, wraz z kolegami z kadry narodowej, sprawił ogromną niespodziankę podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Lwy Atlasu zajęły czwarte miejsce, a 29-latek prezentował się świetnie. Jeżeli liczył, że zmieni to jego sytuację w Chelsea, to się przeliczył.

Zagrał z Manchesterem City, a potem wszedł z ławki przeciwko Newcastle United. Gdy przejęliśmy stery, był oddalony od wyjściowej jedenastki – powiedział Graham Potter w piątek. – Brał udział w meczach. Znamy jego mocne strony, lubimy go jako gracza. Dobrze znajduje się między liniami ze swoją jakością, którą widzieliśmy na mistrzostwach świata. W Chelsea zawsze są dobrzy piłkarze, którzy nie grali. Potrzeba cierpliwości. Byliśmy nim zachwyceni i pozostawaliśmy w kontakcie przez cały mundial. To dobry facet i ma dużo jakości – dodał.

To oznacza, że 29-latek nadal nie może liczyć na regularną grę. Sytuację wciąż obserwuje AC Milan, który spróbuje zimą przekonać go do zmiany barw.

Ziyech wystąpił w zaledwie dziewięciu meczach Chelsea w tym sezonie. Nie zanotował w nich ani gola, ani asysty.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze