Zielone światło dla Ronaldo!

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

Cristiano Ronaldo może wrócić do gry! Juventus w oficjalnym komunikacie poinformował, że kolejny test wymazowy na obecność koronawirusa w organizmie dał wynik negatywny. Tym samym nie ma już żadnych przeszkód stojących Portugalczykowi na drodze w powrocie do treningów.

Czytaj dalej…

Uzyskanie negatywnego wyniku testu oznacza również, że Ronaldo może zakończyć kwarantannę.

“Cristiano Ronaldo przeszedł kontrolny test diagnostyczny (wymaz) na COVID-19. Wynik testu był negatywny. Zawodnik został więc wyleczony po 19 dniach i nie jest już poddawany izolacji domowej” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Powrót po 19 dniach

Portugalczyk pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał podczas zgrupowania drużyny narodowej. Piłkarz po otrzymaniu zgody od służb sanitarnych wrócił prywatnym lotem do Turynu i od tamtej pory znajdował się w domowej izolacji.

Ronaldo od początku czuł się bardzo dobrze i nie wykazywał żadnych objawów choroby. Podczas kwarantanny regularnie publikował w mediach społecznościowych wiadomości, na których prezentował swoje indywidualne treningi. Teraz piłkarz będzie mógł wrócić do zajęć z zespołem. Przed tym będzie musiał przejść jeszcze badania medyczne, które odbędą się prawdopodobnie w sobotę i powinny być tylko formalnością.

Wiele wskazuje na to, że Ronaldo będzie do dyspozycji trenera Juventusu Andrei Pirlo już na niedzielne ligowe spotkanie ze Spezią. To świetna wiadomość dla szkoleniowca Starej Damy, bowiem pod nieobecność Portugalczyka prowadzona przez niego drużyna wygrała tylko jedno z czterech rozegranych spotkań – 2:0 z Dynamem Kijów w Lidze Mistrzów.

W tym sezonie Ronaldo na murawie pojawił się w zaledwie dwóch ligowych meczach, zdobywając w nich trzy gole.

Komentarze