Zieliński z genialnym występem, Polak z golem i asystą

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. PressFocus

SSC Napoli pokonało 5:1 Udinese Calcio w spotkaniu 36. kolejki Serie A. Świetny występ w szeregach Azzurrich zaliczył Piotr Zieliński, który strzelił gola, a ponadto zaliczył asystę. Polski pomocnik pod względem kluczowych podań znajduje się w TOP 5 ligi.

Napoli zgodnie z planem, Zieliński z double-double

SSC Napoli przystępowało do potyczki z ekipą z Dacia Arena z jasnym celem, którym było zwycięstwo, mające przybliżyć Azzurrich do wywalczenia miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Udinese natomiast miało zamiar wykonać krok w kierunku zakończenia sezonu w pierwszej dziesiątce. W szeregach gospodarzy od pierwszej minuty grał Piotr Zieliński. Reprezentant Polski walczył o double-double.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji padły ostatecznie trzy gole, a duża w tym zasługa Zielińskiego. Polski pomocnik zaliczył genialną partię, wyprowadzając Napoli na prowadzenie w 28. minucie, gdy strzałem z lewej nogi z bliska pokonał golkipera rywali. Tymczasem trzy minuty później Zieliński wystąpił w roli asystenta, natomiast kapitalnym golem popisał się Fabian Ruiz.

Walkę o Ligę Mistrzów w Serie A trwa

Nadzieję w szeregi Udinese wlał tuż przed końcem pierwszej połowy Stefano Okaka, który mimo tego, że miał dwóch obrońców na swoich plecach, to ostatecznie dał radę oddać strzał z prawej nogi i od 41 minuty piłkarze Zebr przegrywali 1:2, co mogło zwiastować jeszcze ciekawe widowisko w drugiej połowie.

W drugiej części spotkania miała natomiast miejsce zabawa w wykonaniu zespołu Gennaro Gattuso. Następstwem tego były kolejne dwa gole dla Azzurrich. Najpierw bramkę na 3:1 zdobył Hirving Lozano, który wykorzystał błąd defensywy rywali. Z kolei w 66. minucie Giovanni Di Lorenzo strzałę głową zmusił do kapitulacji Juana Musso. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie Lorenzo Insigne i ekipa z Neapolu wygrała 5:1.