Zieliński powinien wrócić na sobotni szlagier

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

Jak donosi Sky Sports, Piotr Zieliński powinien wziąć udział w sobotnim meczu pomiędzy Napoli a Juventusem. W piątek Polak przejdzie badania, po których zapadnie ostateczna decyzja. Pomocnik niespełna trzy tygodnie temu doznał kontuzji uda w meczu Serie A przeciwko Venezii.

  • Piotr Zieliński doznał kontuzji uda w pierwszej kolejce Serie A
  • Pomocnika ominęło wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski
  • Sky Sports donosi, że Polak jest bardzo blisko powrotu na boisko i być może wystąpi już w sobotnim szlagierze pomiędzy Napoli a Juventusem

Zieliński może wystąpić w sobotę przeciwko Juventusowi

W pierwszej kolejce bieżącego sezonu Serie A Napoli podejmowało u siebie beniaminka z Wenecji. Tego spotkania nie zaliczy do szczęśliwych Piotr Zieliński, który jeszcze przed przerwą opuścił boisko z kontuzją uda. Azzurri pokonali Venezię 2:0 pomimo kontuzji pomocnika, jak również czerwonej kartki dla Victora Osimhena.

Reprezentant Polski nie mógł pomóc swoim kolegom również w drugim meczu ligowym, w którym Napoli pokonało Genoę 2:1. Zieliński najbardziej żałuje zapewne absencji podczas ostatniego zgrupowania Biało-czerwonych. Podopieczni Paulo Sousy sięgnęli w jego trakcie po siedem z dziewięciu możliwych punktów i rozegrali świetne spotkanie przeciwko reprezentacji Anglii.

Sky Sports donosi jednak, że powrót 27-latka na boisko jest bardzo blisko. Być może wystąpi już w sobotę w szlagierze przeciwko Juventusowi, choć ostateczna decyzja zapadnie po piątkowych badaniach. Do składu Azzurrich wróci także wspomniany Osimhen.

Zieliński występuje w Neapolu od pięciu lat. Dla klubu rozegrał 240 spotkań. Zanotował w nich 32 gole i 28 asyst. W 2020 roku sięgnął z Napoli po Puchar Włoch.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Juventus osłabiony w hicie? Allegri ma kłopot.

Komentarze