Kontrowersyjny zakaz w Serie A może być problemem dla Sassuolo

Piłkarze Sassuolo w meczu z Lazio
Piłkarze Sassuolo w meczu z Lazio PressFocus

Jak donosi Football Italia, od sezonu 2022/2023 kluby Serie A dostaną zakaz korzystania z koszulek, których dominującym kolorem jest zieleń. W przeszłości wiele zespołów korzystało z różnych odcieni tego koloru przy produkcji strojów wyjazdowych. Nowy przepis może być jednak największym problemem dla Sassuolo, którego dominujące barwy to zieleń i czerń.

  • Od sezonu 2022/2023 kluby Serie A nie będą mogły korzystać ze strojów, których dominującym kolorem jest zieleń
  • Ma to zapobiec zlewaniu się tegoż koloru z murawą w trakcie transmisji telewizyjnych
  • Sassuolo, którego klubowe barwy to zieleń i czerń, prawdopodobnie zostanie zmuszone do zmiany trwającej od lat tradycji

Zieleń zniknie ze strojów drużyn Serie A!

Kluby Serie A otrzymają zakaz zakładania strojów, których dominującym kolorem jest zieleń. Nowy przepis obowiązywać będzie od startu sezonu 2022/2023 i dotyczyć on będzie wyłącznie graczy z pola. Zakazane będą nie tylko koszulki o tej barwie, ale również getry i spodenki. Jeżeli strój danej drużyny składa się z więcej niż trzech kolorów, jeden z nich musi być dominujący i nie może nim być zieleń.

Zmiana na prośbę firm telewizyjnych

Skąd wziął się pomysł na tę zmianę? Firmy telewizyjne skarżyły się, że zieleń jako kolor dominujący, sprawia, iż zawodnicy podczas transmisji zlewają się z murawą, co utrudnia odbiór meczów.

W sezonie 2020/2021 jeden ze strojów Atalanty posiadał motyw choinki, a wyjazdowe koszulki Lazio były neonowo zielone. Stroje Sassuolo są zielono-czarne, ale na tym etapie nie wiadomo, czy klub zostanie zmuszony do zmian swoich barw. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę, że paski nie są wyłącznie w “zakazanym” kolorze. Ogłoszenie zmiany ponad rok przed jej wprowadzeniem ma dać klubom czas do namysłu w kontekście zestawów strojów na kolejny sezon.

Komentarze

Na temat “Kontrowersyjny zakaz w Serie A może być problemem dla Sassuolo

Dodatkowe zdanie w Regulaminie Art2 Kolory: “Kolor zielony będzie 2022/23 zakazany” dotyczy 2go i 3go stroju.
Art2 zaczyna się od “Każda drużyna musi mieć strój w swoich barwach…” i nikt nie każe nikomu zmieniać barw klubowych.