Zidane czeka na telefon od Juventusu

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Zinedine Zidane jest pierwszym wyborem Juventusu i ma objąć klub z Turynu już w następnym sezonie – donoszą dziś włoskie media. Francuz, który występował w drużynie Starej Damy przez pięć lat, traktuje powrót do mistrza Włoch jako swój priorytet.

Czytaj dalej…

Po przegranej z Atletico akcje Juventusu na giełdzie spadły aż o 11 procent, a jeśli hiszpański zespół wyeliminuje mistrza Włoch, to klub spodziewa się jeszcze większego spadku. Odpadnięcie Turyńczyków już w 1/8 finału Ligi Mistrzów byłoby więc katastrofą dla drużyny, która w lato zainwestowała ponad 100 milionów euro w transfer Cristiano Ronaldo.

Według Tuttosport słaba postawa Juventusu środowym starciu przesądziła o zmianie trenera, a włodarze turyńskiego klubu chcą postawić na swojego byłego zawodnika czyli Zinedine’a Zidane’a. Przypomnijmy, że Francuz występował w Serie A w latach 1996-2001 skąd przeniósł się do Realu Madryt.

Warto podkreślić, że w ostatnich tygodniach pojawiły się także informacje, że sytuację Zidane’a monitorują dwa angielskie zespoły. Jego usługami ma być zainteresowana londyńska Chelsea, a także Manchester United.

Zarówno angielskie jak i włoskie media podkreślają jednak, że pierwszym wyborem Francuza ma jednak powrót do Turynu, a dodatkowym atutem Bianconerich ma być fakt, że występuje tam Cristiano Ronaldo, z którym Zidane’a współpracował w Realu.

Komentarze