Fatalne statystyki wyjazdowe Interu. Gorsze dwa zespoły

Piłkarze Interu Mediolan
Piłkarze Interu Mediolan Pressfocus

Niemałą sensacją była w piątek porażka Interu Mediolan w wyjazdowym meczu ze Spezią. Nerazzurri polegli 1:2, a jednym z bohaterów gospodarzy był Bartłomiej Drągowski, który obronił rzut karny. Statystyki pokazują, że podopieczni Simone Inzaghiego bardzo słabo radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych. 

  • Spezia wygrała w piątek 2:1 z Interem Mediolan
  • Nerazzurri tracą mnóstwo goli w meczach wyjazdowych, gorsze pod tym względem są tylko Cremonese i Salernitana
  • Spezia odniosła pierwsze od 17 września ligowe zwycięstwo w meczu domowym

Inter Mediolan traci mnóstwo bramek na wyjeździe

Inter Mediolan dominował przez całą 1. połowę spotkania ze Spezią. Mimo to gospodarze wyszli na prowadzenie w 55. minucie dzięki bramce Maldiniego. Nerazzurri doprowadzili do wyrównania, ale finalnie musieli i tak uznać wyższość rywali. Jak się okazje, Inter ma fatalne statystyki, jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. 

Jak podaje portal Get Italian Footbal News, tylko Cremonese i Salernitana straciły w tym sezonie więcej bramek na wyjeździe od Interu Mediolan. A są to drużyny klasyfikowane kolejno na 19. i 16. miejscu w tabeli Serie A. Uwypukla to kłopoty defensywne wicelidera ligi włoskiej.

Dla Spezii natomiast było to pierwsze zwycięstwo w meczu domowym od 17 września 2022 roku. Drużyna Bartłomieja Drągowskiego przerwała w piątek passę ośmiu kolejnych spotkań bez zwycięstwa. Udało im się również odskoczyć nieco od strefy spadkowej. Przewaga Spezii nad Hellas Veroną wynosi obecnie sześć punktów. 

Komentarze