Zenit – Juventus: Allegri zapowiedział występ Szczęsnego

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus FC w środę wieczorem rozegra mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Zenitowi Sankt Petersburg. Massimiliano Allegri ujawnił przed tym bojem, że Matthijs De Ligt doszedł już do pełni zdrowia. Na występ może też liczyć Arthur.

  • Juventus zmierzy się w środę wieczorem z Zenitem Sank Petersburg
  • Massimiliano Allegri ujawnił, że Wojciech Szczęsny zacznie mecz na Gazprom Arena
  • Włoski trener spotkał się z dziennikarzami w trakcie wtorkowej konferencji prasowej

Szczęsny zatrzyma mistrza Rosji?

Juventus FC przystąpi do środowej potyczki w elitarnych rozgrywkach po zwycięstwie nad AS Romą (1:0). Stara Dama wygrała tym samym czwarty mecz z rzędu, co nie udało się tej ekipie ani razu w poprzednim sezonie pod wodzą Andrei Pirlo.

– Matthijs De Ligt w pełni wyzdrowiał i będzie grał. W innym przypadku zagrałby zapewne Daniele Rugani – mówił Massimiliano Allegri w trakcie wtorkowej konferencji prasowej.

Pewni gry w ostatnim teście przed starciem z Interem Mediolan mogą być również: Wojciech Szczęsny i Leonardo Bonucci, co opiekun Bianconerich zapowiedział.

– Mogę też powiedzieć, że przeciwko Zenitowi zagra Szczęsny i Bonucci. Arthur dostanie też swoją szansę, ale nie wiem jeszcze, czy zagra od początku – mówił Allegri.

Juventus jest niepokonany od siedmiu spotkań, w których zaliczył cztery zwycięstwa i trzy remisy. Dziennikarze w kontekście Juve wypowiadają się, że to już zespół Allegriego. Włoch w swoim stylu zabrał głos na ten temat.

– Mam ochotę uśmiechnąć się, gdy ktoś mówi “Twoje Juve”. Mam dobrych zawodników, których na początku nie znałem. Aktualnie zespół dobrze prezentuje się w obronie i to dobrze – rzekł opiekun Starej Damy.

– Musimy jednak poprawiać zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Jeśli wyniki się poprawiają, to drużyny zwiększa poczucie swojej wartości, a dzięki temu można pracować z większym spokojem – uzupełnił Allegri.

Czytaj więcej: Szczęśliwy triumf Napoli, Szczęsny zatrzymał Romę

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze