Udinese zaklepało sobie transfer z Premier League

Jordan Zemura
Jordan Zemura PressFocus

Udinese Calcio dogadało się z Jordanem Zemurą ws. transferu podczas najbliższego letniego okienka transferowego. Umowa lewego obrońcy z Bournemouth wygaśnie 30 czerwca 2023 roku, więc mógł on swobodnie rozmawiać z innymi klubami.

  • Jordan Zemura latem przeniesie się do Udinese Calcio
  • Zebry sprowadzą defensora na zasadzie wolnego transferu
  • 23-latek w ostatnich latach był piłkarzem Bournemouth

Jordan Zemura wzmocni Udinese Calcio

Udinese Calcio za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowało o zakontraktowaniu Jordana Zemury.

Lewy obrońca po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą długoterminowym kontraktem ważnym do 30 czerwca 2027 roku.

Umowa jednak wejdzie w życie po zakończeniu obecnego sezonu, gdy wygaśnie kontrakt bocznego defensora z Bournemouth i otworzy się okienko transferowe. Zebrette tym samym pozyskają urodzonego w Londynie reprezentanta Zambii na zasadzie wolnego transferu – za darmo.

Jordan Zemura przywdziewa koszulkę Wisienek od 2019 roku. Jego poprzednim klubem był Charlton Athletic, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Queens Park Rangers. Lewy obrońca łącznie dla Bournemouth rozegrał 61 meczów, strzelił 3 bramki i zaliczył 2 asysty.

Komentarze