Zdecydował jeden gol na Stadio Olimpico

Piłkarze Romy
Piłkarze Romy PressFocus

AS Roma skromnie wygrała w Serie A z Genoą CFC 1:0 (1:0). Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 24. minucie Gianluca Mancini. W tym momencie zawodnicy ze stolicy Włoch są na czwartym miejscu (50 oczek) i tracą tylko dwa punkty do trzeciego Juventusu FC. Natomiast goście zajmują 13. lokatę. Do tej pory piłkarze z Genui zdobyli 27 punktów.

Pierwsza (i jak się potem okazało jedyna) bramka na Stadio Olimpico padła w 24. minucie. Rzymianie mieli rzut rożny i skrzętnie wykorzystali tę sytuację. Piłkę w pole karne rywali celnie wrzucił Lorenzo Pellegrini, a podanie kolegi wykończył Gianluca Mancini, który precyzyjnym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę potem mogło być już 2:0 dla gospodarzy. Na uderzenie zdecydował się Pedro, lecz tym razem na wysokości zadania stanął Federico Marchetti.

Genoa CFC mogła wyrównać w niedzielnym spotkaniu Serie A kilka minut po zmianie stron. Uderzał Davide Zappacosta, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku i poradził sobie z jego strzałem. W 68. minucie w tarapatach znaleźli się przyjezdni. Blisko był Gonzalo Villar, ale ostatecznie piłka po jego uderzeniu zatrzymała się tylko na słupku.

W 80. minucie okazję do wyrównania miał Gianluca Scamacca. Zawodnik gości uderzył jednak niewystarczająco precyzyjnie i i rzymianie wciąż prowadzili tylko jedną bramką. Ostatecznie rezultat tej konfrontacji już nie uległ zmianie i gospodarze skromnie pokonali rywali z Genui 1:0.

Co czeka oba kluby w następnej kolejce? AS Roma zagra na wyjeździe z Parmą Calcio. Tymczasem rywale z Genui podejmą u siebie Udinese Calcio.