Zatrzymał Lewandowskiego. Czeka go transfer do Włoch

Guilermo Ochoa
Guilermo Ochoa PressFocus

Guilermo Ochoa dołączy do klubu Serie A w zimowym oknie transferowym. Jeden z zespół jest już pewien angażu Meksykanina.

  • Kluby Serie A zaczynają być aktywne na rynku transferowym
  • Jeden z zespołów zagwarantował sobie już nowego piłkarza
  • Na Półwysep Apeniński przeniesie się doświadczony bramkarz

Ochoa wróci do Europy

Zakończyły się mistrzostwa świata, na które nie awansowała reprezentacja Włoch. W Italii tęsknota za Serie A jest wyjątkowo duża. Pierwsze ligowe mecz odbędą się tuż po nowym roku. Na razie fani muszą zadowolić się informacjami o możliwych transferach. Zimowe okno rozpocznie się bowiem już niedługo.

Świetnie poinformowany dziennikarz Gianluca Di Marzio, przekazał informację o ruchu, którego dokona Salernitana. Klub ten w zasadzie zagwarantował sobie już transfer, a kibicom pozostaje czekać na oficjalny komunikat o bramkarzu, który przeniesie się do Salerno.

Barw Salernitany bronić będzie Guilermo Ochoa. Meksykanin znany jest głównie z tego, że na mistrzostwach świata staje na wyżyny swoich umiejętności i broni równie dobrze jak czołowi golkiperzy na świecie. Podczas ostatniego mundialu 37-latek zatrzymał rzut karny wykonywany przez Roberta Lewandowskiego.

Ochoa aktualnie jest zawodnikiem meksykańskiego klubu America, z którym wiąże go kontrakt do końca tego roku. Po wygaśnięciu umowy 37-latek zasili szeregi Salernitany, która pozyskała golkipera jeszcze przed mundialem, dzięki czemu nie musiała walczyć o Ochoę z silniejszymi od siebie klubami. Meksykanin poprzednio w Europie grał w lidze belgijskiej, skąd w 2019 roku przeszedł do rodzimej ligi.

Czytaj także: Szczęsny wkrótce z nowym rywalem w Juve? Ambitny cel Bianconerich

Komentarze