Juventus przygotował już kandydatów na posadę trenera

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri Pressfocus

Sytuacja w Juventusie staje się coraz poważniejsza. Włoskie media przekazały, że relacje Massimiliano Allegriego i prezydenta klubu Andrei Agnelliego osiągnęły już stan krytyczny. Dni szkoleniowca są policzone, a żurnaliści z La Gazzetta dello Sport wskazują już jego potencjalnych następców.

  • Zwolnienie Massimiliano Allegriego przez Juventus wydaje się nieuniknione
  • Szkoleniowiec jest w bardzo złych stosunkach z prezydentem klubu Andreą Agnellim
  • Zarząd Starej Damy przygotował już listę kandydatów na jego stanowisko

Atmosfera w Juventusie coraz gorsza

Upokarzająca porażka w Lidze Mistrzów z Maccabi Hajfą doprowadziła zdaniem mediów do rozłamu w szatni Juventusu. Podzieliła się ona na dwa obozy – część piłkarzy domaga się natychmiastowego zwolnienia trenera. Druga strona opowiada się za dalszą współpracą, postrzegając go za człowieka, który jest w stanie przezwyciężyć kryzys. Na niekorzyść Włocha działają także napięte relacje z prezydentem klubu – Andreą Agnellim.

Agnelli jest wściekły na wyniki i styl Starej Damy i szuka już tylko sposobności do zwolnienia Allegriego. Zdaniem dziennikarzy La Gazzetta dello Sport relacje są już nie do naprawienia, a zwolnienie 55-latka wydaje się nieuniknione. Atmosfera nie służy piłkarzom, którzy sami stają się powoli stronami konfliktu. 

Allegri latem niemal na pewno zostanie zwolniony, a klub ma już przygotowanych kilku kandydatów na jego miejsce. Wśród nich najmocniejsze wydają się kandydatury Antonio Conte i Mauricio Pochettino. Sprowadzenie Włocha może okazać się jednak problematyczne. Tottenham jest zadowolony ze współpracy z nim i planuje przedłużenie jego umowy. Koguty nie wyobrażają sobie na ten moment utraty Conte.

Dostępny od zaraz jest natomiast Pochettino, który od czasu zwolnienia z PSG pozostaje bez pracy. Andrea Agnelli zrezygnował już z prób przekonania Zinedine’a Zidana. Prezydent Juventusu zdaje sobie sprawę, że były szkoleniowiec Realu Madryt czeka na ofertę ze strony Francuskiej Federacji Piłkarskiej, żeby objąć stery reprezentacji.

Komentarze

Comments 4 comments

Ale ktoś wie co będzie w czerwcu? Conte miałby zrezygnować z Tottenhamu, Pochettino godziłby się na nieautorską kadrę? Allegri jest jedynym który będzie znosił te zadęcia Agnellego/Nedveda/żelaznego Maurizio, ogarnie po powrocie Chiesy i Pogby.