“Zarząd powiedział, że zrobi wszystko, aby odzyskać 15 punktów”

Nicolo Fagioli
Nicolo Fagioli fot. PressFocus

Juventus w trakcie minionego weekendu doznał prawdziwego wstrząsu. Klub z Turynu został ukarany odjęciem 15 punktów za nieprawidłowości finansowe. Na temat kary Włoskiej Federacji Piłkarskiej kilka słów wyraził Nicolo Fagioli, odnosząc się również do słów wsparcia trenera Massimiliano Allegriego.

  • Juventus znalazł się w bardzo trudnym położeniu
  • Na temat ostatnich zdarzeń dotyczących ekipy z Turynu głos zabrał Nicolo Fagioli
  • Pomocnik Starej Damy przekonywał, że otrzymał konkretną deklarację od władz klubu

Juventus nie składa broni

Juventus w tej kampanii koncentrował się na walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Ostatnia decyzja Sądu Federalnego i FIGC jednak mocno krzyżuje plany Bianconerim. Głos w tej kwestii zabrał jeden z piłkarzy wielokrotnych mistrzów Włoch.

Byłem bardzo zadowolony, gdy trener wsparł mnie w 2018 roku. Teraz podaje mi wielką dłoń i pomaga mi być powściągliwym i iść dalej swoją drogą. Wybrałem koszulkę z numerem 44, ponieważ numer 21 był już zajęty, więc wybrałem ten, od którego zacząłem. W przyszłości chciałbym nosić numer 10 – rzekł Nicolo Fagioli w rozmowie z Pazzi Di Fanta.

Odjęcie 15 punktów? Zarząd klubu przekazał, że zrobi wszystko, co w ich mocy, aby odzyskać te 15 punktów. Teraz chcą, abyśmy skupili się na najbliższych meczach i pokazali swoją siłę to na boisku – powiedział Włoch.

W najbliższy weekend turyńczycy rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Na drodze Juventusu stanie Monza. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Aktualnie po karze dla ekipy z Turynu za nieprawidłowości finansowe Juve plasuje się na dziewiątej pozycji, legitymując się 23 oczkami. Do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów team z Allianz Stadium traci 14 punktów.

Czytaj więcej: Juventus – Atalanta: znakomity mecz w Turynie, Milik z golem [WIDEO]

Komentarze