“Zareagowaliśmy dopiero po stracie bramki, zagraliśmy poniżej naszego poziomu”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus zaliczył w niedzielnym starciu ligi włoskiej porażkę z Sassuolo. Opinią po zakończeniu spotkania podzielił się trener Starej Damy.

  • Juventus kolejny raz rozczarował w meczu ligowym
  • Drużyna z Turynu straciła punkty w starciu z Sassuolo (0:1)
  • Konfrontację z Sassuolo skomentował szkoleniowiec Starej Damy

Allegri skrytykował Juventus

Juventus ma na swoim koncie aktualnie 44 punkty. Stara Dama traci cztery oczka do piątej Atalanty, która ma jednak jedno spotkanie rozegrane mniej. Turyńczycy w niedzielę doznali siódmej porażki w trakcie sezonu. Z placu gry na tarczy Juventus schodził w Serie A po raz drugi z rzędu.

Przez godzinę graliśmy nie najlepiej i zareagowaliśmy dopiero po stracie bramki – powiedział Massimiliano Allegri w rozmowie z DAZN.

To był ważny mecz dla układu tabeli, ale ponieśliśmy drugą porażkę z rzędu w Serie A i ponownie na wyjeździe – kontynuował Włoch.

Musimy iść do przodu z meczu na mecz. Niektórzy zawodnicy, jak Chiesa i Pogba, są w formie, inni grali znacznie więcej i są zmęczeni. To jednak żadna wymówka, rozproszyliśmy się podczas zakrętu. Każdy robił błędy. To był błąd. Cały zespół zagrał poniżej swojego poziomu – kontynuował opiekun Juventusu.

Powiedziałem chłopakom, że zwycięstwo będzie ważnym krokiem, ale zamiast tego straciliśmy punkty. Jak zawsze powtarzam, są mecze, w których Juventus nie powinien grać, ale wygrywać – zakończył Allegri.

W następnej kolejce Juve zmierzy się z SSC Napoli. Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 20:45.

Czytaj więcej: Roma umacnia się na trzecim miejscu. Juventus z wpadką

Komentarze