Zaprezentowano dwie koncepcje nowego stadionu dla Milanu i Interu

Stadio San Siro
Stadio San Siro fot. Sport pictures.eu

Przedstawiciele Milanu i Interu Mediolan podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawicieli dwa projekty nowego stadionu.

Czytaj dalej…

Projekt Manica/Sportium obejmuje szklane drapacze chmur obok stadionu, która ma w pełni zadaszone miejsca siedzące, ale nie ma dachu nad samym boiskiem. Projekt pozwoliłby na dalsze organizowanie imprez muzycznych z wielkoformatowymi ekranami ustawionymi w centrum.

– Przybliżyliśmy krzesełka bliżej boiska, ustawiliśmy je wyżej i bardziej stromo, więc wszyscy są bliżej gry, co zapewnia bardzo intensywne i atmosferyczne wsparcie. Nie chodzi tylko o to, by być bliżej i głośniej, ale również, aby było bardziej bezpiecznie i komfortowo – powiedział David Manica.

– Kolor elewacji może się zmieniać zarówno za pomocą świateł, jak i panelu. Więc kiedy z obiektu korzystać będzie Milan, będzie on zupełnie czerwony, natomiast kiedy będzie to Inter elewacja będzie niebieska – kontynuował.

Druga koncepcja zaprezentowana przez Popoulosa nosi nazwę Katedra i ma bardziej otwarty zewnętrzny wystrój inspirowany częściowo Doumo w Mediolanie.

– Inspirowaliśmy się niektórymi ikonami Mediolanu, takimi jak Duomo i Galleria. Chcieliśmy połączyć tradycję, bogatą kulturę i architekturę z nowoczesnym, przyszłościowym i zrównoważonym budownictwem. Chcemy, aby był to również obiekt, który będzie reprezentował oba kluby, ale także miasto Mediolan na światowej scenie. Chcieliśmy, aby był natychmiast rozpoznawalny – powiedział Chris Lee, dyrektor zarządzający Popoulosa.

Komentarze