Zapata następcą Lukaku? Agenci Kolumbijczka wkrótce rozwiążą sytuację

Duvan Zapata
Duvan Zapata fot. PressFocus

Duvan Zapata prawdopodobnie wkrótce zmieni barwy klubowe. Wszystko wskazuje na to, że Kolumbijczyk zasili szeregi Interu Mediolan, gdzie ma być następcą Romelu Lukaku.

  • Mistrz Serie A poszukuje wzmocnień do ataku
  • Na radarze Interu Mediolan jest przede wszystkim Duvan Zapata
  • Kłopot w tym, że Atalanta niechętnie podchodzi do tematu sprzedaży Kolumbijczyka

Zapata zamieni Atalantę na Inter?

Duvan Zapata od dłuższego czasu łączony jest ze zmianą pracodawcy przez włoskie media. Niemniej sternicy Atalanty nie chcą się zgodzić na transfer ze swoim kluczowym piłkarzem. Mimo że mistrzowie Serie A naciskają, aby transakcja doszła do skutku.

Corriere dello Sport przekonuje, że Zapata jest zdecydowany na zmianę barw klubowych. Włoscy dziennikarze dają jednocześnie do zrozumienia, że wkrótce pełnomocnicy byłego zawodnika Sampdorii mają przybyć na Półwysep Apeniński, aby omówić temat przyszłości Kolumbijczyka ze sternikami Orobici.

W powszechnej opinii wiadomo, że Zapata nie jest typem zawodnik, który za wszelką cenę będzie chciał zmienić klub. Bez wątpienia to nie typ piłkarza, który będzie chciał wymusić transfer, jak to było swego czasu w przypadku na przykład Ousmane Dembele. Nie jest jednak tajemnicą, że Zapata marzy o dołączeniu do Interu.

Kolumbijski napastnik dołączył do zespołu z Bergamo latem 2018 roku. Najpierw na wypożyczenie. Tymczasem w styczniu minionego roku Atalanta zdecydowała się pozyskać piłkarza na zasadzie transferu definitywnego.

Zapata ma umowę z klubem z Gewiss Stadium do 2023 roku. W związku z tym, że na dzisiaj sternicy Atalanty nie mają kandydata do zastąpienia Kolumbijczyka, to niechętnie podchodzą to idei rozstania z zawodnikiem. Jak na razie Zapata rozegrał w szeregach La Dei łącznie 130 meczów, notując w nich 66 trafień.

Czytaj więcej: Locatelli pomyślnie przeszedł testy medyczne w Juventusie

Inter Mediolan
Genoa
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 21. sierpnia 2021 17:35.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze