Zaniolo jedną nogą w nowym klubie. We wtorek testy medyczne

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo PressFocus

Włoskie media informują, że Nicolo Zaniolo zostanie zawodnikiem Galatasaray Stambuł. We wtorek gracz AS Romy ma polecieć do Turcji, gdzie przejdzie testy medyczne przed podpisaniem kontraktu.

  • Zaniolo dołączy do Galatasaray
  • Roma otrzyma za swojego zawodnika około 22 mln euro
  • Wloch podpisze czteroletni kontrakt

Galatasaray wygrało wyścig po Zaniolo

Wszystko wskazuje na to, że saga transferowa z udziałem Nicolo Zaniolo wreszcie dobiegnie końca. Włoskie media, w tym La Gazzetta dello Sport czy Fabrizio Romano, przekonują, że zawodnik AS Romy we wtorek uda się w podróż do Stambułu przed ostatecznym podpisaniem kontraktu z Galatasaray.

Media informowały w poniedziałek o chwilowym wstrzymaniu rozmów ze względu na trzęsienie ziemi, które dotknęło południowo-wschodni obszar Turcji. Kataklizm pochłonął wiele ofiar, ale ostatecznie nie będzie miał wpływu na transfer Nicolo Zaniolo.

AS Roma otrzyma za Zaniolo według różnych źródeł 20-22 mln euro, a część tej kwoty zostanie wypłacona w bonusach. Włoch w nowym klubie podpisze czteroletni kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał ponad 3 mln euro za sezon gry. Co ważne, w kontrakcie ma znaleźć się klauzula wykupu opiewająca na 35 milionów euro, która ma umożliwić Zaniolo ewentualny powrót do Włoch już latem.

Fenerbahce również włączyło się do gry w ostatnich godzinach, ale media sugerują, że Zaniolo już podjął decyzję o dołączeniu do Galatasaray. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że w skład tego zespołu wchodzi już kilku byłych graczy występujących w Serie A, w tym Dries Mertens, Mauro Icardi i Lucas Torreira.

Zobacz również: Pioli o posadzeniu Leao: dokonałem wyborów, które uważałem za słuszne

Komentarze