Zaniolo zastąpi Dybale w Juve?

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo PressFocus

Wciąż nieznana jest przyszłość Paulo Dybali w Juventusie, któremu wraz z końcem sezonu kończy się kontrakt i może odejść za darmo. Jeśli Stara Dama nie dojdzie do porozumienia z Argentyńczykiem w sprawie przedłużenia umowy będzie musiała poszukać alternatyw. La Gazzetta dello Sport podaje, że na celowniku turyńczyków w takiej sytuacji znajdzie się Nicolo Zaniolo z AS Roma.

  • Juventus i Dybala wciąż bez porozumienia w sprawie nowego kontraktu
  • Zaniolo może zastąpić Argentyńczyka
  • Alternatywą pozostaje Giacomo Raspadori

Zaniolo i Raspadori na celowniku Juventusu

Kontrakt Dybali wygasa 30 czerwca. Negocjacje wciąż się przeciągają i obie strony nie potrafią dojść do porozumienia. Kiedy wydawało się, że rozmowy stanęły na poziomie 10 mln euro, co usatysfakcjonowało napastnika rodem z Argentyny to z tych ustaleń wycofał się klub. Ponadto sytuację mocno skomplikowało przyjście do Juventusu Dusana Vlahovicia.

Według La Gazzetta dello Sport latem Juventus zagnie parol na Nicolo Zaniolo. W przypadku niepowodzenia alternatywą dla bianconerich ma pozostać piłkarz Sassuolo Giacomo Raspadori, który często ustawiany jest jako fałszywa dziewiątka, choć sam woli grać jako środkowy napastnik.

Zaniolo na radarze turyńczyków jest już od dłuższego czasu, a zdaniem mediów w grudniu Juventus poczynił pierwsze kontakty z otoczeniem piłkarza w sprawie ewentualnego transferu. Włoch ma ważny kontrakt do czerwca 2024 roku, ale niewykluczone, ze w przypadku korzystnej oferty AS Roma zdecyduje się sprzedać piłkarza. Dyrektor giallorossich Tiago Pinto przyznał w jednym z wywiadów, że nie ma gwarancji na zostanie Zaniolo w klubie na przyszły sezon.

Zobacz również: Zakaria: przyszedłem zdobywać trofea!

Komentarze