Zaniolo z pozytywnym testem na COVID-19

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo fot. PressFocus

Nicolo Zaniolo za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Zawodnik co prawda nie gra od marca minionego roku. Niemniej od kilku tygodniu trenuje w ośrodku treningowym AS Romy w Trigorii.

Nicolo Zaniolo wracał w ostatnim czasie do normalnej dyspozycji po poważnej kontuzji zerwania więzadeł. Wszystko układało się po myśli piłkarza. Ostatnio okazało się jednak, że zachorował na koronawirusa. W związku z tym jego przygotowania do gry przynajmniej na razie muszą zostać wstrzymane.

Włoski zawodnik ogłosił informację o zakażeniu na COVID-19 na łamach Instagrama. “Witam wszystkich. Niestety, po przeprowadzeniu testu wymazowego, który odbył się dzisiaj rano, okazało się, że uzyskałem pozytywny wynik na obecność COVID-19” – napisał piłkarz Giallorossich.

“Czuję się dobrze. Nie mam żadnych objawów, ale oczywiście rozpocząłem kwarantannę. Mam nadzieję, że szybko będę mógł wrócić do ośrodka treningowego w Trigorii tak szybko, jak to możliwe. Tymczasem będę wspierać resztę kolegów z drużyny z domu” – dodał Zaniolo.

21-latek jak dotąd rozegrał 53 spotkania w Serie A, notując w nich 10 trafień i pięć asyst. Zaniolo ma wrócić do gry po kontuzji w okolicach kwietnia. Obecny kontrakt piłkarza z rzymianami obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Zaniolo to jeden z kandydatów do gry w reprezentacji Włoch na mistrzostwach Europy. Zawodnik nie ukrywa, że to jeden z głównych celów na 2021 rok, aby móc zagrać na zbliżającym się Euro. Squadra Azzurra w grupie zmierzy się z Turcją, Szwajcarią i Walią.

Komentarze