Zaniolo udał się na konsultację medyczną, w styczniu może wrócić do biegania

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo fot. PressFocus

Nicolo Zaniolo według informacji Corriere dello Sport udał się do Austrii na konsultację medyczną w sprawie swojego leczenia. Jeśli wszystko ułoży się zgodnie z planem, to włoski piłkarzy już w styczniu będzie mógł wrócić do treningów biegowych.

Nicolo Zaniolo doznał swojej kontuzji w trakcie meczu reprezentacji Włoch przeciwko Holandii wygranym 1:0 przez Azzurrich. Piłkarz cały czas przechodzi proces leczenia.

Gwiazda Giallorossich zerwała więzadła krzyżowe w lewym kolanie. Tym samym Zaniolo po raz drugi w swojej karierze doznał poważnej kontuzji. Osiem miesięcy wcześniej piłkarz zerwał również więzadła krzyżowe, tyle że w prawym kolanie.

Corriere dello Sport przekonuje jednak na swoich łamach, że proces leczenia kolana piłkarza przebiega bez żadnych problemów. Dzisiaj rano zawodnik udał się z Ciampino do Insbrucka, aby odwiedzić profesora Christiana Finka, chirurga, który operował go we wrześniu.

Wizyta lekarska jest niezbędna do tego, aby zawodnik mógł wykonać kolejny krok w procesie swojego leczenia. Konsultacja medyczna została już raz przełożona o miesiąc z powodu pandemii koronawirusa.

Jeszcze dzisiaj popołudniu Zaniolo spodziewany jest z powrotem w stolicy Włoch. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to 21-latek w przyszłym tygodniu będzie mógł zacząć biegać.

Komentarze

Na temat “Zaniolo udał się na konsultację medyczną, w styczniu może wrócić do biegania