Zaniolo coraz bliżej transferu do Arabii Saudyjskiej

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo IMAGO / Seskim Photo TR

La Gazzetta dello Sport potwierdza, że Al-Hilal prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie podpisania kontraktu z Nicolo Zaniolo. Napastnik może zostać pierwszym reprezentantem Włoch, który dołączy tego lata do Saudi Pro League.

  • Zaniolo po kilku miesiącach opuści Galatasaray
  • Piłkarz był łączony z Juventusem
  • Stara Dama przegra rywalizację o napastnika z Al Hilal

Al Hilal uprzedzi Juventus w walce o Zaniolo

Tureckie media poinformowały we wtorek, że Al-Hilal zaoferował byłemu napastnikowi Romy kontrakt warty 120 mln euro za cztery lata gry w Saudi Pro League.

Z kolei dziennikarz Marco Guidi na łamach La Gazzetta dello Sport donosi, że Al-Hilal złożył pierwszą ustną ofertę w wysokości 20-30 mln euro za reprezentanta Włoch. Zaniolo ma w kontrakcie z Galatasaray klauzulę odstępnego w wysokości 35 milionów euro. Jak dodaje, były gracz Romy z pewnością zaakceptuje takie warunki kontraktu, o których piszą media w Turcji.

Zaniolo dołączył do Galatasaray w lutym w ramach transferu definitywnego z AS Romy i od tego czasu strzelił pięć bramek w 11 występach. Jeśli dołączy do Al-Hilal, zostanie pierwszym reprezentantem Włoch, który zagra w Saudi Pro League.

Jeśli transfer dojdzie do skutku będzie to zła wiadomość dla Juventusu. Stara Dama w ostatnim czasie była ponownie łączona z Zaniolo, a ponadto Sergej Milinković-Savić również ostatecznie wybrał grę w Arabii Saudysjkiiej kosztem drużyny z Turynu.

Zobacz również: Kluby Premier League liczą na wzmocnienie kosztem Juve

Komentarze