Roma potwierdziła sprzedaż Zaniolo. Sensacyjny transfer stał się faktem

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo PressFocus

Nicolo Zaniolo został nowym zawodnikiem Galatasaray Stambuł, co potwierdziła w swoim komunikacie Roma. Giallorossi zarobią na jego sprzedaży 16,5 miliona euro kwoty podstawowej plus 13 milionów euro w formie ewentualnych bonusów za spełnienie określonych celów.

  • Roma pozbyła się Nicolo Zaniolo
  • 23-latek wyjechał do ligi tureckiej
  • Zagra dla Galatasaray Stambuł

Galatasaray sprowadziło Zaniolo

Roma za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformowała o sprzedaży Nicolo Zaniolo do Galatasaray Stambuł. Klub z Rzymu na sprzedaży swojego zawodnika zarobi 16,5 miliona euro kwoty podstawowej, ale może liczyć także na maksymalnie 13 milionów euro w formie ewentualnych bonusów za spełnienie określonych celów.

Ofensywny pomocnik po pozytywnym przejściu testów medycznych związał się z tureckim zespołem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2027 roku. 23-letni Włoch zapewnił sobie umieszczenie w jego umowie klauzuli odstępnego wynoszącej 35 milionów euro, dzięki której będzie miał możliwość powrotu do jednej z topowych lig Europy w przyszłości.

Wciąż perspektywiczny piłkarz w 17 spotkaniach trwającej kampanii strzelił 2 bramki i zaliczył 3 asysty. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 30 milionów euro. Umowa 11-krotnego reprezentanta Włoch z Romą wygasała w 2024 roku, więc był to dobry moment na spieniężenie jego karty zawodniczej.

Nicolo Zaniolo wcześniej był łączony z Tottenhamem Hotspur, Bournemouth czy Milanem. 23-latek, którego nie omijały kontuzje, jeszcze niedawno uchodził za jeden z największych talentów w Italii.

Komentarze