Zamienił Romę na Lazio. Pedro zostaje w stolicy Włoch

Pedro Rodriguez
Pedro Rodriguez PressFocus

Zgodnie z zapowiedziami Pedro Rodriguez pozostanie w stolicy Włoch. Doświadczony Hiszpan, który nie znajdował się w planach nowego trenera Romy Jose Mourinho, został w czwartek nowym piłkarzem Lazio.

  • Pedro Rodriguez został w czwartek zawodnikiem Lazio Rzym
  • Doświadczony Hiszpan ostatni sezon spędził w innym klubie ze Stadio Olimpico – Romie
  • 34-latek nie znajdował się w planach nowego trenera Romy Jose Mourinho

Pedro nowym zawodnikiem Lazio

34-letni zawodnik, który do Romy trafił we wrześniu ubiegłego roku na zasadzie wolnego transferu z Romy, był związany ze stołecznym klubem umową do czerwca 2023 roku. Piłkarz nie znajdował się jednak w planach nowego trenera Romy Jose Mourinho i nie brał udziału w przygotowaniach drużyny do nowego sezonu.

Teraz sięgnęło po niego Lazio, w którym będzie występował pod wodzą znanego sobie trenera Maurizio Sarriego. Pedro do Lazio przeniósł się praktycznie za darmo, bowiem było to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych stron.

Roma zeszła z kontraktu o wartości 8 milionów euro. Oddając go do Lazio klub nie będzie mógł również płacić dodatkowych 3,5 miliona euro podatków w przypadku jego wyjazdu za granicę. Z kolei zmagające się z problemami finansowymi Lazio może sprowadzić doświadczonego zawodnika za darmo.

Pedro w czwartek pomyślnie przeszedł badania medyczne i podpisał kontrakt z Lazio. W nowym zespole będzie występował z numerem 9 na koszulce.

Zobacz także: Inter może wzmocnić się kosztem Lazio

Komentarze