SSC Napoli w piątek wieczorem odniosło 20. zwycięstwo w sezonie. Azzurri w pokonanym polu zostawili Sassuolo, wygrywając po golach Chwiczy Kwaracchelii i Victora Osimhena. Po zakończeniu spotkania szkoleniowiec lidera rozgrywek przedstawił swoją ocenę na temat rywalizacji.
- SSC Napoli jest juz zdecydowanie na autostradzie po wygranie pierwszego od ponad 30 lat mistrzostwa Włoch
- Azzurri kolejny krok w kierunku Scudetto wykonali w piątkowy wieczór, pokonując Sassuolo
- Na temat starcia z Czarno-zielonymi opowiedział trener ekipy ze Stadio Diego Armando Maradona
Luciano Spalletti o meczu z Sassuolo
SSC Napoli dzisiaj plasuje się na pierwszej pozycji, mając aż 18 punktów przewagi nad drugim Interem Mediolan. Wygląda na to, że tylko kataklizm może pozbawić Azzurrich mistrzostwa Włoch.
– Trzeba spokojnie podchodzić do porównań, bo to staje się problemem. Musimy zachować spokój. To jest najważniejszy. Musimy robić dobrze rzeczy, które wiemy, jak robić – mówił Luciano Spalletti w rozmowie z DAZN.
– Atakowaliśmy bardzo dobrze, mieliśmy siłę w wyrywaniu piłki przeciwnikowi. Ogólnie zaliczyliśmy świetny występ – przekonywał Włoch.
– Wygraliśmy kilka ostatnich meczów, ale brakowało nam jakości. Z drugiej strony, dziś wieczorem, jeśli chodzi o posiadanie piłki, zarządzanie fazami, bycie drużyną we wszystkim, czułem, że jesteśmy lepsi niż we wcześniejszych – zaznaczył Spalletti.
Wreszcie opiekun ekipy z Neapolu spojrzał w przyszłość na nadchodzące starcie Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Eintrachtem Frankfurt.
– Eintracht Frankfurt to bardzo silny zespół, który ma bardzo szybkich graczy. Dobrze zacieśnia się w ustawieniu 5-4-1, a następnie ponownie atakuje przestrzenie z szybkością i technicznymi graczami – powiedział Spalletti.
– To ekipa przyzwyczajona do gry w fazie pucharowej. Zebrała cenne doświadczenie na tej płaszczyźnie w minionym sezonie, gdy dotarła do finału Ligi Europy – uzupełnił Włoch.
– Czasami głowa myśli w nieco skomputeryzowany sposób. To niestety prowadzi do obliczenia przewagi, którą masz, a tego nie powinno się robić – mówił trener Napoli.
– Do każdego meczu musimy podchodzić tak, jakby był decydujący. Podejście do każdego spotkania jak do pojedynczego meczu przyzwyczaja nas do tego, że zawsze jesteśmy z odpowiednią mentalnością w spotkaniach fazy pucharowej – podsumował Spalletti.
Czytaj więcej: Napoli nie dało szans Neroverdim, kolejna misja wykonana [WIDEO]
Komentarze