“Zaliczyliśmy świetny występ, zagraliśmy lepiej niż wcześniej”

Luciano Spalletti
Luciano Spalletti fot. PressFocus

SSC Napoli w piątek wieczorem odniosło 20. zwycięstwo w sezonie. Azzurri w pokonanym polu zostawili Sassuolo, wygrywając po golach Chwiczy Kwaracchelii i Victora Osimhena. Po zakończeniu spotkania szkoleniowiec lidera rozgrywek przedstawił swoją ocenę na temat rywalizacji.

  • SSC Napoli jest juz zdecydowanie na autostradzie po wygranie pierwszego od ponad 30 lat mistrzostwa Włoch
  • Azzurri kolejny krok w kierunku Scudetto wykonali w piątkowy wieczór, pokonując Sassuolo
  • Na temat starcia z Czarno-zielonymi opowiedział trener ekipy ze Stadio Diego Armando Maradona

Luciano Spalletti o meczu z Sassuolo

SSC Napoli dzisiaj plasuje się na pierwszej pozycji, mając aż 18 punktów przewagi nad drugim Interem Mediolan. Wygląda na to, że tylko kataklizm może pozbawić Azzurrich mistrzostwa Włoch.

Trzeba spokojnie podchodzić do porównań, bo to staje się problemem. Musimy zachować spokój. To jest najważniejszy. Musimy robić dobrze rzeczy, które wiemy, jak robić – mówił Luciano Spalletti w rozmowie z DAZN.

Atakowaliśmy bardzo dobrze, mieliśmy siłę w wyrywaniu piłki przeciwnikowi. Ogólnie zaliczyliśmy świetny występ – przekonywał Włoch.

Wygraliśmy kilka ostatnich meczów, ale brakowało nam jakości. Z drugiej strony, dziś wieczorem, jeśli chodzi o posiadanie piłki, zarządzanie fazami, bycie drużyną we wszystkim, czułem, że jesteśmy lepsi niż we wcześniejszych – zaznaczył Spalletti.

Wreszcie opiekun ekipy z Neapolu spojrzał w przyszłość na nadchodzące starcie Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Eintrachtem Frankfurt.

Eintracht Frankfurt to bardzo silny zespół, który ma bardzo szybkich graczy. Dobrze zacieśnia się w ustawieniu 5-4-1, a następnie ponownie atakuje przestrzenie z szybkością i technicznymi graczami – powiedział Spalletti.

To ekipa przyzwyczajona do gry w fazie pucharowej. Zebrała cenne doświadczenie na tej płaszczyźnie w minionym sezonie, gdy dotarła do finału Ligi Europy – uzupełnił Włoch.

Czasami głowa myśli w nieco skomputeryzowany sposób. To niestety prowadzi do obliczenia przewagi, którą masz, a tego nie powinno się robić – mówił trener Napoli.

Do każdego meczu musimy podchodzić tak, jakby był decydujący. Podejście do każdego spotkania jak do pojedynczego meczu przyzwyczaja nas do tego, że zawsze jesteśmy z odpowiednią mentalnością w spotkaniach fazy pucharowej – podsumował Spalletti.

Czytaj więcej: Napoli nie dało szans Neroverdim, kolejna misja wykonana [WIDEO]

Komentarze