Zalewski wygrał prestiżowe głosowanie, spektakularny triumf Polaka

Nicola Zalewski
Nicola Zalewski fot. PressFocus

Nicola Zalewski został zwycięzcą Golden Boy Web 2022. Reprezentant Polski odniósł spektakularny sukces. Skrzydłowy AS Roma otrzymał mniej więcej 637 tysięcy głosów.

  • Nicola Zalewski wygrał głosowanie na najlepszego piłkarza świata do lat 21
  • Sukces Polaka jest efektem głosowania internautów
  • 20-latek jest kluczową postacią nie tylko Romy, ale też reprezentacji Polski

Zalewski zebrał 49 procent głosów

Nicola Zalewski został wybrany najlepszym młodym piłkarzem w głosowaniu internautów. Niebawem ma natomiast pojawić się informacja na temat nagrody, która jest efektem głosowania jury, składającego się z 50 dziennikarzy. Głosują na najlepszego piłkarza w kategorii wiekowej do 21 lat.

Tymczasem rekordowe wyniki zanotował plebiscyt internetowy. W porównaniu do pierwszego tego typu konkursu wzrost jest ogromny. Wówczas oddanych zostało 60 tysięcy głosów. Tymczasem wczoraj na najlepszych młodych piłkarzy głosy oddało ponad 1,3 miliona internautów.

Zobacz także:

Ostatecznie najlepszy okazał się Nicola Zalewski, który zebrał 49 procent głosów. Za jego plecami znaleźli się Eduardo Camavinga z Realu Madryt i Antonio Silva z Benfiki Lizbona. Tuż po podium uplasował się z kolei Jamal Musiala z Bayernu Monachium.

Gala wręczenia nagrody odbędzie się 7 listopada. Reprezentant Polski odbierze zatem swoją statuetkę w tym samym dniu, co Gavi, któremu wręczona zostanie nagroda od dziennikarzy.

Zalewski jest wychowankiem Romy. W tym sezonie wystąpił łącznie w 11 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki. Zaliczył siedem meczów w Serie A i cztery w Lidze Europy.

Kontrakt urodzonego w Tivoli zawodnika z ekipą z Rzymu obowiązuje do końca czerwca 2025 roku. Rynkowa wartość siedmiokrotnego reprezentanta Polski wynosi 12 milionów euro.

Czytaj więcej: Ciężka przeprawa Romy w Helsinkach. Wciąż ma szanse na awans

Komentarze

Na temat “Zalewski wygrał prestiżowe głosowanie, spektakularny triumf Polaka