Zalewski po debiucie: wszyscy przyjęli mnie bardzo dobrze

Nicola Zalewski w barwach juniorskiej reprezentacji Polski
Nicola Zalewski w barwach juniorskiej reprezentacji Polski PressFocus

W niedzielę Nicola Zalewski zadebiutował w reprezentacji Polski. Wszedł z ławki w meczu z San Marino (7:1) i zanotował asystę przy trafieniu Adama Buksy. Po spotkaniu 19-latek nie krył zadowolenia z debiutu.

  • Nicola Zalewski zadebiutował w niedzielę w seniorskiej reprezentacji Polski
  • Wszedł z ławki w meczu z San Marino (7:1) i zanotował asystę przy ostatnim trafieniu
  • 19-latek nie krył zadowolenia z pierwszego spotkania w biało-czerwonych barwach

Zalewski: bardzo się cieszę z powodu debiutu, ale musimy przeanalizować straconą bramkę

Nicola Zalewski pojawił się na boisku w Serravalle w 66. minucie. 19-latek zdążył wystąpić na dwóch pozycjach, a w końcówce spotkania zanotował nawet asystę przy ostatnim trafieniu Adama Buksy.

Bardzo się cieszę. To był udany debiut, dobre spotkanie. Musimy jednak przeanalizować utraconą bramkę – powiedział debiutant, zwracając uwagę na główny zarzut wobec reprezentacji Polski po zakończeniu spotkania.

Zalewskiego z trybun wspierała cała rodzina, a sam zawodnik wyznał w rozmowie z dziennikarzem Polsatu Sport, że ma nadzieję, że mecz widział też Jose Mourinho, który trenuje go w Romie. Pomocnik opowiedział też nieco o pierwszym zetknięciu z kadrą narodową.

Pierwsze dni zawsze są trochę nieśmiałe. Wszyscy jednak mnie dobrze przyjęli i jestem bardzo szczęśliwy. Teraz jesteśmy już skupieni na Anglii – zapowiedział młody gracz. Na temat swojej asysty wypowiedział się zaś dla TVP Sport. – To była normalna, prostopadła piłka. Wrzuciłem lewą, słabszą nogą. Dobra piłka i Adam strzelił.

Teraz Polaków czeka wielkie wyzwanie, jakim będzie środowy mecz z reprezentacją Anglii. Obecnie Biało-czerwoni zajmują drugie miejsce w tabeli, ale Albania traci do nich zaledwie punkt, a w najbliższej kolejce zmierzą się z San Marino.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 8. września 2021 18:44.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze