Zalewski piłkarzem miesiąca w AS Roma

Nicola Zalewski
Nicola Zalewski Pressfocus

Nicola Zalewski zyskał na jakości pod koniec sezonu. Jose Mourinho ustawił Polaka na lewym wahadle, gdzie młody talent Giallorossich imponuje formą. Jego osobą coraz większe zainteresowanie wykazują kibice i włoskie media. 20-latek został właśnie piłkarzem miesiąca w AS Roma, a przy okazji trafił na okładkę najnowszego wydania Corriere dello Sport.

  • Nicola Zalewski notuje fantastyczną końcówkę sezonu
  • Polak został wybrany piłkarzem miesiąca AS Roma w specjalnym głosowaniu kibiców Giallorossich
  • 20-latek pojawił się też na okładce Corriere dello Sport dzień przed wielkim meczem z Leicester

Zalewski odpalił na wiosnę

Sporo uwagi poświęcano młodym talentom, kiedy stery w AS Roma przejmował Jose Mourinho. Portugalczyk nie lubi stawiać na młodzież, ale tym razem było zupełnie inaczej. “The Special one” próbował kilku rozwiązań z Nicolą Zalewskim, jednak przez większość sezonu Polak nie odgrywał kluczowej roli w układance swojego trenera.

Wszystko uległo poprawie wraz ze zmianą ustawienia. Teraz rzymianie grają trójką stoperów. Tym sposobem Zalewski trafił na lewe wahadło, gdzie radzi sobie znakomicie. Dowodem na to są chociażby ostatnie występy w Lidze Konferencji, w których 20-latek zaliczył dwie asysty, w tym jedną w półfinale przeciwko Leciester (1:1).

Rozgrywa też coraz więcej spotkań w wyjściowym składzie na włoskim podwórku. Co ciekawe, został właśnie wybrany najlepszym piłkarzem kwietnia w AS Roma według klubowych fanów. Media także śledzą dokonania Zalewskiego, bo sporo uwagi poświęcono mu w najnowszym wydaniu Corriere dello Sport.

Polak pojawił się na okładce dzień przed rewanżem z Leicester. To spore wyróżnienie, a zarazem możliwość trafienia do szerszego grona kibiców Calcio, i to wszystko w decydującym momencie sezonu.

Dziś AS Roma dzielnie walczy o dogonienie czołówki Serie A. Tymczasem w czwartek rozegra drugą potyczkę z Lisami. Jose Mourinho również i tym razem zapewne postawi na Zalewskiego od pierwszej minuty na Stadio Olimpico.

Czytaj więcej: “OK”, które nigdy nie padło. Kolejny błąd przebił granicę absurdu

Komentarze