Po sezonie w Serie B – wiemy, kto awansował do elity!

Marco Olivieri
Marco Olivieri PressFocus

W poniedziałek rozegrano ostatnią kolejkę włoskiej Serie B. Wiemy już, kto jest już pewien gry w ekstraklasie, a kto o ten przywilej dopiero powalczy w barażach.

Szybki powrót dla jednego i historyczny sezon dla innego zespołu

Pierwszym zespołem, który wywalczył sobie awans do Serie A już dwie kolejki temu, było Empoli. Drużyna, w której występuje Szymon Żurkowski przypieczętowała swój udany sezon zwycięstwem nad inną czołową ekipą ligi, Lecce (2:1). Azzuri wracają do ekstraklasy po dwuletniej przerwie.

Dla drugiego zespołu, który nie musi przejmować się grą w barażach, awans był wyczekiwany znacznie dłużej. US Salernitana 1919 rozegrała w Serie A zaledwie dwa sezony. Ostatnim był 1998/1999. Zespół z Kampanii grał na zapleczu od 2015 roku. Przypieczętował swój awans w ostatniej kolejce, pokonując Pescarę 3:0. W jej barwach występuje aż trzech Polaków: Tomasz Kupisz, Paweł Jaroszyński oraz Patryk Dziczek.

Zapowiadają się pasjonujące play-offy

Dwie ekipy rozpoczną baraże od półfinałów pomimo potknięć w ostatniej kolejce. Monza przerwała swoją serię czterech kolejnych zwycięstw. Ekipa, w której barwach występują Mario Balotelli, Kevin-Prince Boateng czy Christian Gytkjaer, mieli nawet szansę na wywalczenie drugiej lokaty. Nie zawiodła jednak Salernitana, a sama Monza uległa Brescii (0:2). Czwarte miejsce zajęło ostatecznie, wspomniane już, Lecce, które w ostatniej serii gier uległo liderowi z Empoli (1:2).

W ćwierćfinałach swoich sił w walce o awans spróbują też Venezia, Cittadella, Brescia  i Chievo.

Serie B – czas pożegnań

Z zapleczem ekstraklasy żegnają się – choć nie w wymarzony sposób – trzy zespoły. Mowa tu o Reggianie i Pescarze, które jeszcze w ostatniej kolejce mogły poprawić swoje sytuacje, a także o odstającej od reszty stawki Entelli. Zespół ten tracił do najbliższego w tabeli rywala aż dziewięć oczek. W play-outach o pozostanie w Serie B powalczą zespoły Ascoli oraz Consenzy.

Komentarze

Na temat “Po sezonie w Serie B – wiemy, kto awansował do elity!