Zakaria: przyszedłem zdobywać trofea!

Denis Zakaria
Denis Zakaria PressFocus

Denis Zakaria trafił do Juventusu w ostatnim dniu zimowego mercato. Stara Dama zapłaciła Borussii Monchengladbach 7 mln euro, a 25-letni Szwajcar podpisał 4,5-letni kontrakt na mocy którego będzie zarabiał 3 mln euro rocznie. Nowy nabytek Starej Damy podkreślił w rozmowie z Juventus TV, że do Turynu przybył zdobywać trofea.

  • Zakaria trafił do Juve za 7 mln euro i podpisał 4,5-letni kontrakt
  • Szwajcar będzie grał z numerem 28
  • W obecnym sezonie Zakaria rozegrał 18 spotkań i zdobył jedną bramkę

Denis Zakaria będzie grał z numerem 28

Defensywny pomocnik nie krył dumy z faktu, iż zasilił szeregi wielokrotnego mistrza Włoch. – Podpisanie kontraktu z Juventusem to dla mnie coś wyjątkowego. Nadal muszę to sobie uświadamiać. Jestem dumny i zaszczycony faktem, że mogę być jego częścią. Dam z siebie wszystko, aby mój wkład w osiągi zespołu był jak największy. Pomogę w destrukcji. To jedna z moich głównych cech.

– Mogę poczynić jeszcze postępy pod względem dynamiki i ciągle się rozwijać. Chcę wygrywać każdy mecz. Wiem, że to mentalność tego zespołu. Moim celem jest wygrywanie trofeów z Juventusem. To świetny klub, który co roku musi odnosić sukcesy. Dla mnie ważne jest, aby dobrze grać i dawać radość kibicom – kontynuował nowy nabytek bianconerich.

25-latek odniósł się również do wyboru numeru 28. – Wybrałem ten numer, ponieważ z nim zaczynałem swoją przygodę z Servette. Później taki sam nosiłem w Young Boys. W Gladbach grałem z ósemką, ale w Turynie znów miałem możliwość wyboru trykotu z numerem 28, który zawsze przynosił mi szczęście i mam nadzieję, że tak samo będzie również teraz.

Na końcu Denis Zakaria zwrócił się również do kibiców Juventusu. – Chcę wam powiedzieć, że przyszedł nowy zawodnik, który jest niezwykle waleczny i w każdym meczu da z siebie wszystko. Chcę się wznieść na najwyższy poziom i wygrać jak najwięcej trofeów. Zamierzam się nadal rozwijać, a swoją grą sprawiać radość. Mam nadzieję, że pokażę to już w kolejnym spotkaniu.

Szwajcar w obecnym sezonie ma na swoim koncie 18 występów we wszystkich rozgrywkach. Na murawie spędził 1528 minut, zdobył jednego gola i zaliczył jedną asystę, a swoją imponującą grą zwrócił na siebie uwagę czołowych europejskich klubów, co zaowocowało transferem do Juventusu.

Zobacz również: Kulusevski oficjalnie rozstał się z Juve

Komentarze